Vďaka ti Pane za ten dar

Karin Ann posúva latku svojej audiovizuálnej tvorby. V dvojdielnej špionážnej queer romanci prenáša diváka do Hollywoodu 50. rokov. Singel exponenciálne posúva na vyššiu úroveň jeho kinematografické vizuálne spracovanie. Oficiálny hudobný videoklip k piesni je prvým dielom 2-dielneho krátkometrážneho filmu.

Speváčka predstavuje nový singel a stranger with my face. V novinke otvára tému prílišnej idolizácie (over-idolisation) – nezdravého pripútania sa k inej osobe, ktoré môže mať za následok stratu seba samého v snahe prispôsobiť svoje správanie očakávaniam danej osoby či okolia. Skladbu sprevádza dobový špionážny videoklip zasadený do Hollywoodu v 50. rokoch minulého storočia. Natáčal sa v Prahe a v hlavných úlohách sa okrem Karin Ann predstavujú americkí herci Gus Kenworthy a Ashley Moore.


Kukni na to! zastáva názor, že Karin Ann si ako jedna z mála na Slovensku zaslúži označenie umelec, s každým jedným významom toho slova. Jednak každým svojim projektom dokazuje, že zaujať vonku nie je až také nemožné a jednak, na jej tvorivé fantázie sa díva s otvorenými ústami. Každá jedna novinka prináša slnko radosti do tohto podivného sveta, nech je v kontexte akokoľvek temná. Karin Ann patrí ku generácii, ktorá sa nebojí povedať svoj názor a stojí si za ním za každých okolností. Práve to je výsada umelcov. Svojou novinkou, ktorá po vizuálnej stránke bude pre mnohých šokujúca a provokatívna, to všetko iba dokazuje. Bravo, Karin, bravó!

Príbeh je situovaný do prostredia Hollywoodu 50. rokov. Mladá sektretárka Lune (Karin Ann) pracuje vo filmovom štúdiu a šéf Lenny (Gus Kenworthy) ju poverí, aby zistila pravdu o škandalóznych aférach filmovej hviezdy Solany (Ashley Moore) s viacerými mužmi. Počas svojej špionáže Lune zisťuje, že aféry sú v skutočnosti krytím Solaninej skutočnej sexuálnej identity, ktorá bola v danej dobe veľkým tabu. Film naznačuje, že medzi sekretárkou a herečkou vzniká puto. Pokračovanie nabudúce… Druhú časť filmu Karin Ann predstaví už čoskoro ako videoklip k svojmu nadchádzajúcemu singlu.

Skladba je o prílišnom naviazaní sa na niekoho, koho priam až uctievate ako svojho Boha. Nie je to už ani o snažení sa, aby vás ten človek mal rád, skôr je to o tom, že vy máte toho človeka tak veľmi radi, že sa snažíte byť ako on. Svoje správanie prispôsobujete tejto osobe, preberiete napríklad aj jej slang a podobne. Až napokon skončíte tak, že bez tej osoby vlastne ani neviete, kým ste, opisuje Karin Ann a dodáva, že niektoré pasáže textu na ňu pôsobili priam až nábožensky, preto sa rozhodla pretaviť tento pocit do hudby v refréne, aby znela ako chór.

Po boku Karin Ann vo filme účinkuje americká herečka a aktuálne ostrosledovaný hollywoodsky objav Ashley Moore, ktorá okrem iného hviezdila v hlavnej úlohe v Drakeovom videoklipe Hold On We’re Going Home a britsko-americký atlét, držiteľ striebornej medaile v mužskom zjazdovom lyžovaní zo Zimnej olympiády 2014 v Soči Gus Kenworthy, ktorý zároveň pôsobí ako herec a na konte má napríklad aj účinkovanie v úspešnej sérii American Horror Story. Krátky film k singlu Karin napísala v spolupráci s americkou filmárskou dvojicou TUSK.

Popri aktívnych singlových releasoch Karin Ann pokračuje v medzinárodnej koncertnej činnosti. Najbližšie vystúpi v Paríži, vo Varšave a v Londýne v rámci európskeho turné uznávanej britskej speváčky a skladateľky Paris Paloma.