Slnečná novinka The Minority

Bratislavská punk-rocková kapela The Minority predstavuje novú skladbu s názvom Mám vás…, ktorá pochádza z materiálu, ktorý je výsledkom poslednej návštevy štúdia ešte zo zimného obdobia v roku 2022. Táto novinka opäť prezentuje priamočiary a melodický kalifornský punk-rock, ktorému v správnej miere napomáha aj slnečný videoklip.

Pieseň svojim významom v sebe skrýva hlavne tú správnu dávku bezstarostnosti, ktorá až tak moc nerieši minulosť alebo budúcnosť, ale skôr sa zameriava na prítomnosť a užívanie si života naplno. Ako dodáva spevák a frontman kapely Peter Jarábek: Textom pesničky prúdi obrazne povedané mladá krv, pretože je veľmi dôležité aby človek neriešil stále nejaké minulé alebo budúce problémy, ale skôr bol duchom čo najdlhšie mladý a bez obáv.

Videoklip k tejto skladbe sa tentokrát natáčal v Trnave na letisku Boleráz. Na veľkom a neohraničenom priestranstve, kde nič nebráni prieniku slnečných lúčov počas celého dňa. Chceli sme, aby sa nám čo najlepšie podarilo zachytiť všetky tie slnečné zábery a západy slnka, ktoré dodávajú celému stvárneniu takú ľahkú a pohodovú atmosféru. Dať von tento singel akurát v zimnom období bol viac zámer ako náhoda. Veríme, že jeho letný nádych bude pekným kontrastom k týmto chladným dňom, hovorí Peter Jarábek.

Momentálne sa The Minority chystajú na krátke klubové turné a potom v lete na festivaly v rámci Slovenskej a Českej republiky.