Slovenské Biele Vianoce Lucie Bílé

Stálica československej hudobnej scény, Lucie Bílá, svojich fanúšikov každoročne obdarúva špeciálnymi vianočnými koncertami pod tradičným názvom Bílé Vánoce Lucie Bílé a inak to nebude ani tento rok. Spoločne s klaviristom a hudobným producentom Petrom Maláskom vybrali zostavu piesní, ktoré patria medzi celosvetovo najúspešnejšie melódie dokonale ladiace s najkrajšími dňami v roku.

Po celoročnom koncertovaní a účinkovaní v muzikáloch sa Lucie Bílá už niekoľko rokov predstavuje v jemnejšej forme. Svojim fanúšikom tak spríjemňuje predvianočný čas tradičnými vianočnými koncertmi, z ktorých dýcha láska, pokoj a kúzelná atmosféra blížiaceho sa Štedrého dňa.

Milujem vôňu Vianoc, ich láskavosť a nehu, ktorú vzbudzujú v ľuďoch a ich kúzlo, ktoré sa snažím preniesť aj do svojich koncertov. Vianočné turné, ktoré s mojím tímom chystáme, bude láskyplným pohladením nielen pre ľudí, ktorí za nami prídu, ale aj pre mňa. Keby som mohla, spievam vianočný repertoár po celý rok, hovorí s úsmevom Lucie Bílá.

V dokonale premyslenej dramaturgii budú fanúšikovia môcť počuť piesne z jej vianočných albumov (Bílé Vánoce Lucie Bílé, Bílé Vánoce Lucie Bílé II. / CD, Bílé Vánoce Lucie Bílé II. / LP, Bílé Vánoce Lucie Bílé – Živák / CD, Bílé Vánoce Lucie Bílé – Živák / LP, Vánoce v Opeře, Vánoční galakoncert). Od svetoznámych amerických štandardov typu Rolničky, Lední šou alebo Šťastné svátky v ten den, cez modernú českú klasiku Purpura či tradičný Slyš chór až po piesne s chrámovým alebo klasickým nádychom ako sú Tichá noc, Panis angelicus či Ave Maria. Bonbónikom je Desatero, kultový song Hallelujah z repertoáru Leonarda Cohena. Spevácky brilantné, aranžérsky dotiahnuté vianočné potešenie, aké vie poskytnúť len Lucie Bílá a jej výborní spolupracovníci.

Bílé Vánoce predstaví Lucie Bílá v dvanástich slovenských mestách a turné vyvrcholí 16. decembra v bratislavskom NTC s Orchestrom a zborom Petra Maláska, českým chlapčenským zborom Boni Pueri a ako špeciálny hosť vystúpi aj Jan Bendík, s ktorým speváčka naspievala nový duet s názvom Jednu malou chvíli. Zoberte niekoho, koho máte radi a príďte za mnou, urobíme si spolu prekrásne Vianoce, pozýva na svoje vianočné koncerty aktuálne opäť absolútna Česká Slávica Lucie Bílá.