Slovenské oslavy legendy Škwor

Legendárna česká formácia zavíta v rámci svojich tohtoročných narodeninových osláv aj na Slovensko. Fanúšikovia sa môžu tešiť na najväčšie hity i na najnovšie skladby z albumu, ktorý uzrie svetlo sveta na jeseň.

Neuveriteľných 25 rokov na scéne, nespočetné množstvo vystúpení a vypredaných koncertov vo všetkých najväčších českých kultúrnych svätostánkoch od legendárnej Veľkej Lucerny až po O2 Arénu. Desiatky miliónov vzhliadnutí na YouTube, neustále rastúca verná fanúšikovská základňa, desať radových albumov a početná zbierka zlatých a platinových platní…

To všetko a ešte omnoho viac je v skratke obdivuhodná bilancia doterajšej úspešnej kariéry energickej českej rockovej kapely Škwor, ktorá tento rok oslavuje okrúhle narodeniny – štvrťstoročie svojej existencie a pri tej príležitosti privezie svoju koncertnú šou v novembri aj na Slovensko.

Fanúšikovia sa môžu okrem hitov tešiť tiež na úplné novinky z pripravovaného nového albumu Sobě věrnejktorý vychádza v októbri. Ako je u partie okolo frontmana Petra Hrdličku dobrým zvykom, živé vystúpenia sú vyladené do najmenších detailov od svetiel a zvuku cez pyrotechnické efekty až po dizajn pódia, pôsobivú scénu a celkovú produkciu na svetovej úrovni v rámci svojho žánru.

Slovenské turné Škworu sa začne 3. novembra vo Zvolene a skončí 2. decembra v Žiline. Kapela zavíta do šiestich slovenských miest, okrem Zvolena a Žiliny zahrá aj v Nitre, Košiciach, Bratislave a Trenčíne.