Audioknihy pre celú rodinu

Supraphon na tohtoročnú jeseň pripravil zásadné audioknihy, ktoré potešia celú rodinu. Legendárny rodinný film Ako vytrhnúť veľrybe stoličku je českou klasikou, ktorá teraz vychádza ako audiokniha. Úsmevný príbeh malého chlapca Vaška, ktorý sa zo všetkých síl snaží zaobstarať si chýbajúceho otca, pozná niekoľko generácií. Veľkú obľubu si získalo nielen televízne, ale i knižné spracovanie autorky Marie Poledňákovej, ktoré vyšlo v mnohých reedíciách. Teraz si poslucháči môžu vychutnať toto humorné a láskavé rozprávanie i ako audioknihu v podaní herečky Simony Postlerovej.

Predovšetkým chcem vyjadriť veľkú vďaku za príležitosť, ktorú som dostala – že som mohla svojím hlasom a svojou dušou sprostredkovať tento krásny a dojímavý príbeh. Film si pamätám z televízie z doby jeho prvého uvedenia. Tomáš Holý bol pre mňa ako zázrak, navyše sme boli zhruba v rovnakom veku. Bol a je to silný film, so skvelými Janičkou Preissovou a Františkom Němcom. V knižnej podobe je to viac príbeh maminky. Pri načítaní som mala pred očami len a len úžasnú Janu Preissovú, ktorá vdýchla na televíznej obrazovke tej postave ženskosť i maminkovskosť zároveň, prezrádza o natáčaní herečka Simona Postlerová.

Nesmrteľný príbeh o priateľstve psa a človeka, to je svetový bestseller Lassie se vracia. Kniha o psej vernosti, ktorá vychádza v ďalších a ďalších reedíciách a dojíma už tretiu generáciu čitateľov a čitateliek, je konečne k dispozícii i ako audiokniha. Absolútna klasika pre široké vrstvy poslucháčov od detí až po prarodičov. V tomto roku sa kniha navyše dočkala i nového filmového spracovania. Audioknihu načítal Norbert Lichý, ktorý je obľúbeným a vyhľadávaným interpretom hovoreného slova.

Posledným rodinným titulom sú originálne nahrávky Františka Nepila z deväťdesiatych rokov. Unikátna kolekcia 5 titulov hovoreného slova pre dospelých, doplnená albumom rozprávok pre vnúčatá. Ani štvrťstoročie, ktoré uplynulo od doby ich vzniku, neubralo nič z jedinečnosti a nezameniteľnosti rozprávačského štýlu autora. Meno Františka Nepila je zárukou kvality a jeho literárne texty možno považovať za nadčasové. Tešia sa stálej obľube čitateľov i poslucháčov. Štyri tituly načítal autor sám a jeho neopakovateľná interpretácia je poslucháčskou lahôdkou. Komplet obsahuje audioknihy Dobrou a ještě lepší neděli, Dobré a ještě lepší pondělí, Má stoletá láska Sparta, Malý atlas mého srdce (číta František Nepil), Po Praze chodím (číta Petr Nárožný) a Pohádková lampička (rozprávajú Jana Hlaváčová a Luděk Munzar). Viac než päť hodín láskavého humoru a skvelej zábavy.