Slovensko má nový hudobný objav

Ak ešte nepoznáte mladučkú, iba 22 ročnú talentovanú speváčku Kristínu Mihaľovú, tak teraz je ten správny čas. Útla blondínka je nositeľkou vyzretého hlasu a tiež autorkou nového singlu Žena. Raz, vďaka jednému odporúčaniu som si pustila film Dancer In The Dark, kde hrá hlavnú úlohu Björk. Ak ste ho nevideli, tak si ho určite pozrite, je v ňom všetko. Práve skladba Žena je odpoveďou na tento film, hovorí Kristína o svojej inšpirácii.

Skladba je intímnym prejavom pocitov, ktoré v sebe ženy nosia. Skladba o nás – ženách, sestrách, ktoré sú silné a nenahraditeľné. Obzvlášť v týchto ťažkých internetových časoch, kde je ženská krása vnímaná veľmi povrchne. Veľmi by som si priala, aby každá žena nasmerovala svoju pozornosť na veci, ktoré sú pre nás omnoho podstatnejšie. Každá žena, ktorá má odvahu ísť vlastnou cestou je obdivuhodná. Myslím si, že nepodľahnúť všetkým novodobým trendom je veľmi náročné. Preto buďme pyšné na to, aké v skutočnosti sme a čo všetko dokážeme, hovorí speváčka o obsahu novej piesne.

Mladá speváčka a multiinštrumentalistka minulý rok úspešne ukončila trojročné štúdium jazzového spevu na VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe. Pôsobila aj ako vokalistka hviezd ako sú Marika Gombitová či Elán.

Byť hudobným interpretom je v dnešnej dobe náročné aj z hľadiska dopytu. Je hrozne veľa nových vecí, mien, udalostí, ktoré človek nestíha registrovať. Pre mňa je to každodenný boj. Nájsť prepojenie medzi mnou a publikom, ktoré ťa správne pochopí je občas náročné, pokiaľ nemáš v pláne robiť komerciu, ktorú mimochodom obdivujem, pretože na domácej scéne je veľmi málo ľudí, ktorí to vedia robiť naozaj dobre. Podľa mňa je správne nájsť rovnováhu. Robiť veci tak, aby napĺňali nielen mňa, ale aj poslucháča. Rada by som robila hudbu pre ľudí. Nájsť si spoločnú vlnu, cez ktorú budeme komunikovať, pozerá sa speváčka na svoju budúcnosť a dopĺňa: Mám už nahratých zopár ďalších skladieb, ktoré by som chcela postupne dávať von a vydať tak svoj prvý album.