Slovenský folklór ožíva v modernej hudbe

Iconito má za sebou svoj prvý hit a už sa hlásia s ďalším. Potom ako rozvírili hudobnú scénu s moderno-folklórnym hitom Slovenské devy, ktorý má vyše 2 miliónov vzhliadnutí, prichádzajú so singlom Táram. Tento song je predzvesťou nového albumu, ktorý sa pomaly dokončuje a vyjsť by mal začiatkom budúceho roka.

Chlapčenská kapela Iconito vznikla v roku 2005, už vtedy sa snažili svojimi skladbami upriamiť pozornosť na problematiku Slovenska. Ich song ku prezidentským voľbám Chcem zmenu sa stal virálnym hitom. Keď pokrstili v roku 2016 ich prvý debutový album Človek a Klaun, dostala moderná hudba konečne aj folklórny rozmer. Definitívne potvrdili svoju pozíciu hudobníkov veľkým hitom Slovenské devy, ktorá obsadila hneď všetky priečky v rádiách a hudobní kritici ju nazvali hymnou, a zároveň poctou pravým slovenským devám.

Hlavnou myšlienkou skupiny Iconito je priniesť opäť na Slovensko aj hudbu, ktorej ľudia rozumejú bez vekovej výnimky. Takmer všetci v kapele sú folkloristi a vyrástli sme na tradičnej folklórnej hudbe. Je to naša minulosť, prítomnosť a vďaka tomu, že dostávame pozitívne ohlasy na našu tvorbu, vieme, že je to aj naša budúcnosť. Som síce z Východného Slovenska, no aktuálne pôsobím v Bratislave, ako tanečník Umeleckého súboru Lúčnica, o to viac sa snažím priniesť na Slovensko štýl, ktorý spája nielen rôznorodú kultúru, ale aj prepája aj dobu, v ktorej sme vyrastali, a v ktorej žijeme, hovorí Kristián Dufinec, frontman skupiny.

Námet a réžiu klipu má na svedomí samotný spevák – Kristián Dufinec, a okrem samotnej kapely si v hlavných úlohách zahrali herci Sarah Arató, známa aj zo seriálu oteckovia a Tomáš Grega. O produkciu a vokály sa postaral Igor Timko zo skupiny No Name, ktorý s kapelou spolupracuje a podporuje od samotného vzniku.