Slza rozpálila Žár

Petr Lexa, spevák kapely Slza, sa čím ďalej tým viac profiluje ako autor a spolu s gitaristom Lukášom Bundilom predstavujú nový singel s názvom Žár. Ten je po úspešných hitoch Paravany a 4ráno je ďalšou predzvesťou albumu 3, ktorého vydanie kapela potvrdila na 24. apríla. Milostná pieseň vznikla za pár hodín ako svadobná spoveď. Do videoklipu kapela oslovila skutočné páry z radov osobností, ktoré ich inšpirujú a vystihujú presne to, o čom pieseň pojednáva.

Minuloročnú jeseň kapela Slza dostala pozvanie na svadbu, aby hrala ako prekvapenie pre nevestu, ktorá ich rada počúva. Pred svadbou si kapela uvedomila, že nemajú klasický love song a okamžite zobral pero a papier a napísal text o momente, kedy máte vedľa seba človeka, vážite si jeho prítomnosť a viete, že s ním tieto chvíle chcete tráviť už navždy, popisuje vznik piesne frontman kapely.

Vzhľadom na tému lásky sa Slza rozhodla námet videoklipu uchopiť trochu netradične a oslovila skutočné páry z radov osobností, ktoré svojim vzťahom presne reprezentujú to, o čom pieseň je. Vo videoklipe sa tak objavia influenceri, športovci, moderátori, herci. Medzi nimi napríklad Barbora Votíková s partnerkou, Zorka a Míra Hejdovi, Eva a Jakub Krausovi, herec Martin Dejdar s manželkou, Katka Králová (Svět podle Katky) s manželom mnoho ďalších.

Album 3 je už hotový a nový titul by po predchádzajúcich multiplatinových albumoch Katarze a Holomráz by mal uzrieť svetlo sveta 24. apríla vo vydavateľstve Universal Music.