Teri Čikoš zdoláva Tatry

Slovenská speváčka a skladateľka Teri Čikoš má na konte ďalší úspech. Nedávno pokrstila debutový album Dievča a teraz vydáva svoj v poradí šiesty singel Tatry.

Skladbu Tatry zložil Tomáš Edelsberger z Kremnice. Už pri prvom vypočutí skladby som vedela, že túto skladbu musíme nahrať. Tomáš v skladbe priznáva vplyv svojho hudobného idola Jara Filipa. Jeho Tatry sprevádza hútna, dusná a jemne temnejšia atmosféra. V jej ovzduší je cítiť napätie, ktoré prepája emócie textu. Text je pre mňa ako speváčku veľmi dôležitý. Väčšinu textov si píšem sama ale text skladby Tatry ma hneď veľmi zaujal. Dotkol sa ma svojou atmosférou. Je to príbeh ženy, ktorá sa nevie a ani nechce vzdať muža. S touto témou sa z môjho pohľadu bude vedieť stotožniť veľa žien, vyznáva sa Teri Čikoš.

Pesnička je jednou z tuctu piesní na speváčkinom albume Dievča. Už ako malá som snívala o tom, že raz vydám album. Nečakala som, že sa to stane tak skoro. Pracovalo na ňom veľa skvelých ľudí a urobili sme ho najlepšie, ako sme vedeli. Album je o mojich myšlienkach, pocitoch, príhodách, ale aj o tom, ako vnímam ľudí a svet okolo. V textoch rozoberáme rôzne témy, ale tou hlavnou je láska. Nielen tá romantická, ale aj láska k domovine, rodine, prírode či k hudbe. Pri skladaní piesní a textov som sa snažila písať tak, aby sa so mnou vedeli ľudia stotožniť. Aby v skladbách vedeli nájsť kúsok svojho vlastného príbehu, a aby si so mnou vedeli na koncertoch aj zaspievať, vyznala sa Teri Čikoš.