Som iný

Rocková kapela Svieca vo vetre prichádza so singlom Som iný a predstavuje k nemu videoklip z prostredia, v ktorom tvorí, nahráva a formuje svojský rockový zvuk. V skladbe nesie odkaz, upozorňujúc na odlišnosť, ktorá je prirodzená každému z nás v rôznych formách.

Novinkou s videoklipom kapela otvára nový koncept, ktorým vstúpila do tohto roka. Naproti ich predchádzajúcim vydaným albumom plánuje najprv uverejniť samotné single. Vďaka charakteristickému zvuku a sviecovskému štýlu, ktorý si kapela postupne sformovala, tvoria jednu skladbu za druhou, pričom sa chcú priblížiť svojmu publiku aj vizuálmi.

Najskôr vznikla hudobná zložka piesne, ktorá sama o sebe väčšinou veľa nepovie, ale podľa jej charakteru sa vždy dá povedať, aká téma textu sa k nej hodí. Táto pieseň je iná, než ostatné, presne ako ja sám a mnoho ďalších ľudí v mojom okolí, prezrádza gitarista Samuel Bezecný, ktorý je aj autorom textu a hudby.

Ako malému mi starší brat často vravieval, že som čudný. Neskôr som si všimol, že niektorí ľudia okolo mňa sú zhovorčivejší. Medzi nami je veľké množstvo odlišností a každý z nás ich môže vyhodnocovať opäť rôzne. Preto je refrén plný otázok. Ako pôsobím na svoje okolie? Som nejakým prínosom? Každého to zaujíma, no takéto otázky môžu vyvolať zvláštnu odozvu. Tí, ktorí si inakosť nevšimli, lebo sami inak vnímajú, to už budú vedieť, ozrejmuje Samuel Bezecný, veriac, že neexistuje žiadna správna odpoveď, nakoľko je každý človek iný.