Špeciálny Polemic drink

Členovia skupiny Polemic milujú leto, slnko a zábavu. Je to dlhoročne cítiť z ich autorskej tvorby a aktuálne i z nového videoklipu k piesni Plážová, ktorý režíroval Braňo Špaček. Účinkuje v ňom aj bonviván Lasky z Pary a slovenská reprezentantka v synchronizovanom plávaní Silvia Solymosyová.

Počas letnej koncertnej sezóny si kapela Polemic odskočila na Zlaté Piesky, kde jej členovia vymenili svoje hudobné nástroje za palacinkáreň na kolesách.

Moja prvá myšlienka bola, či sa do toho auta zmestím. Aj keď nazývať túto pojazdnú trojkolečku autom, je dosť odvážne. Nakoniec som to úplne v pohode zvládol. Kamarát Frederik, ktorý nám pojazdnú palacinkáreň zapožičal, nás veľmi rýchlo zaučil – po tretej palacinke sme ich vrteli ako profíci. Dokonca som dostal od Frederika aj ponuku, že keď budem mať menej koncertov, tak ma berie do tímu. Za dve-tri hodiny sme spravili okolo 50/60 palaciniek, pochválil sa autor textu piesne Plážová, Michal Mickey Novácky.

Vlastnoručne vyrobené palacinky si však Mickey s Petrom Šandorom nenechali iba pre seba. Rozdali ich zadarmo náhodným okoloidúcim a ponúkli nimi aj ľudí vo vode.

Každý, kto od nás dostal nami vyrobenú kvalitnú francúzsku ska-palacinku, sa veľmi potešil. Z počiatku sa ľudia zdráhali podísť bližšie, ale po dvoch hodinách točenia sa všetci osmelili. Spravili sme tam taký rozruch, že aj po poslednej klapke chodili ľudia s peňaženkami k stánku, či by sa predsa len ešte nejaká palacinka nenašla, dodal s úsmevom Peter Šandor.

Okrem lahodných palaciniek mali chlapci v ponuke aj svoj vlastný nápoj – Limopivo. Vo videoklipe v záberoch s Petrom Petkom OpetomMiroslavom Baričičom je priamo vidno, ako sa človek zatvári, keď tento drink ochutná.

V scenári úloha znela: vymyslieť špeciálny nápoj z lacných surovín tak, aby sa tváril ako  originálny miešaný drink a akože predávať ho náhodným okoloidúcim. V klipe svoju úlohu splnil, dokonca niektorým ľuďom aj reálne chutil, ale mne absolútne nie. Pivo plus pomarančový džús a kyselka je príšerná kombinácia. Ešte šťastie, že v šatni pred koncertom máme oveľa chutnejšie nápoje, pousmial sa Peter Petko Opet, ktorého doplnil režisér klipu Braňo Špaček: Tento nápoj vznikol tak, že som ako rekvizitu pre scénku, kde chalani namiešajú „svoj vlastný letný drink“, doniesol to najlacnejšie pivo v plastovej fľaši a najlacnejšiu žltú malinovku rovnako v plastovej fľaši + 2 krabičky kyseliny citrónovej v prášku. Chalani tomu dali svoj obchodný názov Limopivo. Chutilo to ako trochu kyslejšie ochutené nealko pivo.

Stále platí výzva, ktorú skupina Polemic zverejnila na začiatku leta. Kapela v nej vyzvala svojich fanúšikov k zaslaniu krátkych video momentov s dvoma heštegmi #leteojekrasne a #letojestrasne.

Táto výzva je stále aktuálna. Baví nás sledovať ako si naši fanúšikovia užívajú leto. A preto, ak máte nejaké bláznivé video, ktoré zachytáva atmosféru tých vašich letných dní, pošlite nám ho na náš instagram @polemicska. Budeme sa tešiť. Užívajte ešte zvyšok leta a nezabudnite: Lepšie je vyzliekať sa, ako obliekať!, odkazuje skupina Polemic.