Speváčka ZAZ narazila na Zrkadlový efekt

Francúzska speváčka ZAZ vydala svoj štvrtý štúdiový album Effet Miroir. Platňa, ktorej názov sa prekladá ako Zrkadlový efekt, rozpráva o kráse ľudského života a jeho nedokonalosti. Prijať všetky naše stránky aj s ich paradoxmi je pre mňa spôsob zjednotiť protipóly nášho bytia, komentuje novú platňu ZAZ.

Inšpirovali ju zážitky z ciest a nekonečných koncertov, kde speváčka stretáva a pozoruje veľa ľudských tvárí a charakterov. Na novom albume sa spojili nielen rôzne životné príbehy, ale aj hudobné vplyvy ako šansón, pop, juhoamerická gitarová hudba a rock. ZAZ sa s týmito inšpiráciami pohráva s príznačnou ľahkosťou a šarmom, ktoré sú doplnené jej ľahko chrapľavým hlasom.

Vydaniu albumu predchádzali dva single s videoklipmi. Prvá  pieseň Qué Vendrá je naspievaná vo francúzštine a španielčine. Je inšpirovaná rómskym jazzom a španielskymi rytmami akustických gitár a nabáda k bezstarostnému tancovaniu. Druhým singlom Demain C’est Toi  je láskyplná balada venovaná očakávanému dieťaťu.

Budúci rok speváčku čaká turné, počas ktorého odohrá koncert aj v Bratislave, konkrétne 16. februára 2019 v Incheba Expo Aréne.

Isabelle Geffoy, vystupujúca pod pseudonymom ZAZ, sa hudbe venuje odmalička. Už od začiatku pôsobila v rôznych kapelách a v roku 2010 vydala svoj prvý sólový album so svetoznámym hitom Je veux. Od tej doby vyhrala množstvo ocenení vrátane francúzskeho a nemeckého Grammy a predala viac než štyri milióny kusov nahrávok po celom svete. Miluje kubánsku a latinskú hudbu, Vivaldiho Štyti ročné obdobia a jazzovú divu Ellu Fitzgerald, ku ktorej býva často prirovnávaná. Jej posledný album Paris vyšiel v roku 2014 a predstavila na ňom spoluprácu s významnými hudobníkmi ako Charlez Aznavour alebo Quincy Jones. ZAZ svoju dobrotu šíri do sveta nielen cez hudbu, ale aj charitatívnymi aktivitami. Založila iniciatívu Zazimut a s jej pomocou podporuje sociálne prínosné projekty.