Spevácke hviezdy pomôžu Sabinke

Už siedmy ročník tradičného podujatia Rockový večer sa uskutoční 22. februára 2020 v Snine, vstupné je dobrovoľné a celý výťažok bude venovaný dvojročnej Sabinke, ktorá trpí detskou mozgovou obrnou (DMO). Vystúpia finalistka Superstar 2018, víťaz Košického zlatého pokladu, ale aj stálica slovenskej hudobnej scény.

Headlinerom večera je skupina Gladiátor. Sme radi že sme boli oslovení pomôcť svojou hudbou a tak podporiť myšlienku – ideu  pomoci ľuďom ktorí to potrebujú, hovorí Miko Hladký. Pre divákov si pripravili rockové vypaľovačky ako Hlavu maj hore, Nemôžem dýchať či Bonboniéra. Na východ Slovenska sa veľmi tešia a koncertom chcú poďakovať všetkým, ktorí pomohli, pomáhajú a budú pomáhať.

Na podujatí zaznie aj emotívna a úspešná skladba Anjel od talentovanej speváčky Karmen Pál-Baláž. Tento ročník budem súčasťou benefičného koncertu v Snine aj ja, som rada, že som dostala pozvanie. Teším sa na podujatie, na stretnutie s muzikantmi, a verím, že príde veľa ľudí, aby sme spoločne pomohli, vraví finalistka Superstar 2018.

Skladby Lúč a Žena, známe aj z éteru rádií, zaspieva Tomáš Buranovský a.k.a. Buranowski. Ďakujem, že 22. februára budem môcť byť súčasťou koncertu a že všetci spolu podporíme krásnu vec, povedal sympatický spevák, ktorý sa v roku 2010 stal víťazom Košického zlatého pokladu a známy je aj účinkovaním v SuperStar či ďalšej šou Česko Slovensko má talent.

Rockový večer, ktorý organizuje Občianske združenie Miňo, je spomienkou na bubeníka Milana „Miňa“ Kočana. Na nášho syna spomíname neustále. Nič nezacelí tu dieru v srdci, ktorú nám spôsobila jeho strata. Pomáha nám však v jeho mene šíriť dobro a pomáhať tak tým, ktorí to skutočne potrebujú, povedal otec mladíka.

Poklonu rodičom za to, že po tom, čo sa stalo ich synovi, našli v sebe silu usporadúvať koncerty na pomoc iným, zložil aj Buranowski. Dnes, keď vidíme, že sa do popredia spoločnosti, aj tej najvyššej, dostáva nenávisť a honba za majetkom niektorých ľudí zbavuje zábran, je veľmi dôležité odpovedať opačnou kartou. Snahou pomáhať a poukazovať na tie pravé, ľudské hodnoty, povedal.

Moderátorom večera, podobne ako tomu bolo aj počas predchádzajúcich šiestich ročníkov, bude Marek Lacko, ktorý vystúpi aj so svojou skupinou Fictive Marry. Náš Miňko by mal obrovskú radosť, keby videl, že aj jeho vášňou – hudbou môžeme podporiť choré detičky, doplnila mamička Alenka Kočanová.