Spojila ich jedna sekunda

V tejto piesni sa spojil mladistvý drajv a zrelý pokoj. Richard Müller a Emma Smetana sa po prvý raz stretli pracovne a je z toho jemná skladba o pominuteľnosti života a dôležitosti prežívania spoločného času s blízkymi, kým tu sú s nami. Umelcov dala dokopy Richardova dcéra Ema Müllerová, ktorá je speváčkinou priateľkou. Mladú herečku, speváčku a novinárku považuje Richard za mimoriadny talent a tak o ponuke na spoločný singel dlho  nerozmýšľal. Text k piesni Tahle jedna vteřina napísal partner Emmy Smetany, hudobník Jordan Haj, mix a master robil mladý producent David Kopecký. Jemná skladba má byť titulným singlom nového českého seriálu Eliška a Damián.

Je to naša prvá spoločná spolupráca a je naozaj veľmi príjemná. Emma je talentovaná mladá dáma, som rád, že som sa na to dal. Keď mi Emma poslala pesničku, okamžite ma chytila. Myslím si, že výsledok je dobrý, napokon, máme na ňu veľmi pozitívne reakcie,  povedal Richard Müller.

Pred necelými 15-timi rokmi, v auguste 2008, som Jordyho (Jordy Haj, speváčkin partner a autor textu k duetu, poz. red.) poznala asi týždeň a tajne ho milovala už pár hodín, keď zrazu vytiahol gitaru a zahral pesničku V přesýpacích hodinách, ktorú asi o rok skôr napísal počas rozchodu so svojou vtedajšou partnerkou z Izraela. Fatálne ma to rozhodilo, potvrdilo to môj dojem, že ten človek s vizážou Aladina a humorom Kaisera je génius, a od toho večera sme spolu. Sem – tam ho nútim to niekde niekomu predviesť, ale nikdy sa k tomu moc nemá. A tak som mu ten nádherný text proste čmajzla, zhudobnila ho po disneyovsky a donútila ho dopísať text do refrénu. Vznikla Tahle jedna vteřina. Moja prvá pesnička v češtine. A prvý duet, ktorý spievam s niekým iným než s Jordym. To, že ma s tým Richard neposlal do hája, považujem za obrovské životné šťastie. Pesnička dopadla ešte lepšie, než som dúfala. Veľmi mu ďakujem, a tiež všetkým tým dobrým ľuďom okolo neho, uzatvára Emma Smetana.

Richard Müller sa na fanúšikov teší naživo počas celého leta. Na turné Čierna labuť biela vrana Tour zahrá osvedčené hity aj najnovšie skladby. Koncerty, doslova naprieč celou republikou, začínajú o 20. hodine.

05.07. Amfiteáter, Šurany
06.07. Františkánska záhrada, Skalica
07.07. Amfiteáter Viliama Polonyiho, Krupina
04.08. Trenčiansky hrad, Trenčín
06.08. Amfiteáter, Banská Štiavnica
10.08. Amfiteáter, Giraltovce
11.08. Kežmarský hrad, Kežmarok
12.08. Hrad v Žehre, Žehra
13.08. Amfiteáter, Mestský park, Lučenec
20.08. Amfiteáter Pánska záhrada, Hlohovec
27.08. Amfiteáter Pomlé, Šamorín
08.09. Amfiteáter Skalité, Skalité