D-Fly ponúkol You Decide

Po dvoch nedávnych kolaboráciách s projektom Rakovicky predstavuje v týchto dňoch D-Fly sólovú novinku. Slovenský spevák a raper s juhoafrickými koreňmi sa vracia v singli a videoklipe You Decide. Ako Denis priznáva, You Decide je jedna z najosobnejších skladieb, ktoré v poslednej dobe napísal. Okrem toho aj hudobne i jeho prejavom za mikrofónom sa výrazne odlišuje od jeho doterajšej tvorby. Je to trochu taká odbočka od vecí, ktoré sú väčšinou v mojej tvorbe. Povedal by som, že je to také vzdanie sa kontroly nad vecami, ktoré nemôžeme zmeniť a tak len plávame životom bez nejakých obmedzení. Love yourself je také hlavné motto, vysvetľuje D-Fly okolnosti, za ktorých sa rodila jeho najnovšia sólovka.

S Marekom Rakovickým a Oliverom Fillnerom je to vždy super odvedená robota. Poradili mi aj pár vecí, ktoré bolo dobré zapracovať do tohto žánru a trochu to upokojiť. Myslím, že aj tým, že si hudobne rozumieme a rešpektujem ich názor, sme to tak nejak voľne spoločne nasmerovali tam, kam to má patriť, pochvaľuje si Denis spoluprácu s LVGNC Studios, ktorá sa už stáva stabilným prvkom jeho tvorby.

Minimalistický gitarový podklad i pokojnú atmosféru skladby sa D-Fly rozhodol podčiarknuť videoklipom nakrúteným na rôznych miestach v prírode – v lesoch na Záhorí, pri zámku v Holíči a na rozhľadni Poľana. Vizuálom singla je originálny artwork slovenskej výtvarníčky, žijúcej dlhodobo vo Švajčiarsku, Kristíny Kučerovej tvoriacej pod pseudonymom Kriss Keller.