Spomienkový koncert na Leonarda Cohena bude v Kanade

Už je to takmer rok, čo do hudobného neba odišiel spevák a umelec s veľkým hlasom i srdcom Leonard Cohen, ktorý vďaka agentúre Vivien dvakrát koncertoval aj na Slovensku. Rodina zosnulého speváka sa rozhodla zorganizovať koncertnú šou na počesť tohto veľkého umelca, ktorý ovplyvnil nielen hudbu, ale aj životy mnohých ľudí.

Spomienkové podujatie sa bude konať v pondelok 6. novembra v Bell Centre, Montreal (Kanada). Na akcii vystúpia Sting, Elvis Costello, Feist, Lana del Rey, Damien Rice, k. d. lang, The Lumineers, Philip Glass, Patrick Watson, Adam Cohen a mnohí ďalší umelci. Svoju účasť na spomienkovom podujatí potvrdil aj kanadský predseda vlády Justin Trudeau.

Výťažok z akcie poputuje na konto Kanadskej rady pre umenie, jednej z charitatívnych organizácií, ktoré počas svojho života Leonard Cohen podporoval.

Leonard Cohen skonal 7. novembra minulého roku. Keď cítil, že sa blíži jeho koniec, dal svojmu synovi Adamovi voľnú ruku v prípade, že by chcel zorganizovať spomienkovú akciu. Mal iba jednu podmienku – musí sa konať v Montreale. Adam Cohen sa rozhodol zorganizovať akciu na počesť svojho otca v predvečer prvého výročia jeho úmrtia.