Srbský Exit festival bude

Vďaka veľmi úspešnému priebehu očkovania v Srbsku sa v lete festival Exit môže uskutočniť. Potvrdil to starosta mesta Novi Sad Miloš Vučević. Minulý týždeň teda dali oficiálne srbské autority organizátorom zelenú a tak Exit 2021 bude patriť medzi prvé medzinárodné festivaly tento rok. Ku už potvrdeným headlinerom ako David Guetta, DJ Snake, Tyga, Eric Prydz, Four Tet, Solomun, Boris Brejcha, Paul Kalkbrenner, Nina Kraviz, Honey Dijon, Metronomy, či Sheck Wes tak teraz do line-upu pribudli aj Asaf Avidan, Artbat, Meduza, Sabaton, Hot Since 82, dohromady dve desiatky nových mien. Festival sa uskutoční v srbskom meste Novi Sad od 8. do 11. júla.

Vstup na Exit festival bude umožnený všetkým zaočkovaným a osobám s preukázanou prítomnosťou protilátok. Aby bol festival prístupný všetkým, ostatní festivaloví návštevníci sa budú môcť pred vstupom otestovať antigénovým testom. Už v súčasnosti je možné do Srbska cestovať s negatívnym PCR testom, očakáva sa, že od júna testovanie pri vstupe do krajiny nebude požadované vôbec. V Srbsku môžu v súčasnej dobe o očkovanie požiadať a byť zaočkovaní aj cudzinci.

Sme nadšení z tejto novinky, z možnosti konečne osláviť život spolu s publikom z celého sveta! Ak zoberieme do úvahy starosti, ktorým čelíme už dlhšie ako rok, už teraz cítime, že veľký tresk pozitívnej energie vytvorí novú dimenziu festivalového zážitku a tohtoročný Exit sa tak stane jedinečným v jeho histórii, uviedol Dušan Kovačević, zakladateľ a generálny riaditeľ festivalu Exit. Zatiaľ nie je jasné, či bude obmedzenie kapacity festivalu, o tom bude rozhodnuté v nasledujúcich týždňoch.

Exit festival patrí už dlhšie medzi najlepšie európske festivaly. Vznikol v roku 2000 v University Parku ako študentské hnutie za mier a slobodu v Srbsku a na Balkáne. Za ostatných 20 rokov sa rozrástol na jeden z najvýznamnejších hudobných festivalov na svete. Jeho výnimočnosť podčiarkuje aj miesto konania – unikátna Petrovaradínska pevnosť, jedna z najväčších a najkrajších európskych pevností 18. storočia. Festival sa koná na brehoch Dunaja v Novom Sade, kúsok od srbského hlavného mesta Belehradu. Exit festival je dvojnásobným držiteľom ceny pre Best Major Festival 2014 a 2017 European Festival Awards a mnohých ďalších cien. Doteraz ho navštívilo viac ako 3 milióny ľudí z viac ako 70 krajín. Štvordňový festival, ktorý si každoročne obľubuje viac a viac Slovákov, ponúka koncerty mnohých hudobných žánrov – od rocku, popu, hardrock punku, death metalu až po techno, reggae, disco, indie, hip-hop, grime, dubstep a mnoho ďalšieho – celkovo viac ako 1000 umelcov na viac ako štyridsiatich pódiách a hudobných zónach.