Stavili na hlas a vykopali kus pokladu

Špeciálna zostava – šiesti speváci, päť fantastických hlasov a beatbox. To je slovenská vokálna skupina Voising, ktorá nepoužíva nástroje, len svoje hlasy. Teraz predstavuje novú skladbu Mávam, ktorá je jednou z deviatich autorských piesní na ich pripravovanom prvom albume. S piesňou Mávam sa kapela predviedla v súťaži Košický zlatý poklad a získala Cenu Rádia Slovensko.

Najskôr vznikla hudba, ktorá má tanečný charakter. Na ňu Veronika napísala zaľúbený, no časom láskou vyprchaný a sklamaný text. Keď sme si ho od nej vypočuli, boli sme v pomykove, pretože hudba bola pozitívna, ale text naopak smutný. Tento kontrast bol však zámerom. Určite sa vám niekedy stalo, že ste boli smutní a mali ste chuť pustiť si nostalgickú pieseň a nechať svoje emócie vyjsť na povrch. Hudba lieči a preto sme sa rozhodli, že smútok budeme liečiť tancom a hudbou, ktorá vás núti usmievať sa, s úsmevom prezradil spevák kapely Viktor Nižník.

Súťaž Košický zlatý poklad vnímame už dlhšie. Už začiatkom roka sme si hovorili, že to skúsime. Spomenul som si na prihlásenie sa posledný deň uzávierky. Pamätám si, že som to celé prihlasovanie robil v noci, ale stihli sme to. Košický zlatý poklad je prakticky jediná pesničková súťaž na Slovensku a výborná príležitosť, ako získať spätnú väzbu na autorskú tvorbu. Nielen od poslucháčov, ale aj od odborníkov zo sveta hudby. Cena Rádia Slovensko je pre nás dôkazom, že vydať sa na cestu autorskej tvorby bol ten správny krok a veľmi sa z toho teším, neskrýva radosť Viktor Nižník.