Štěpán Urban predstavuje prvý autorský singel

Český spevák Štěpán Urban sa po troch rokoch od svojej účasti v SuperStar konečne hlási s autorským debutom. Singel Candy prichádza v podobe kontroverzného erotického videoklipu. Spevák a gitarista Štěpán Urban sa v predposlednom ročníku speváckej súťaže umiestnil na druhom mieste za Emmou Drobnou. Možnosti, ktoré bezprostredne  nasledovali, však nakoniec zúžil len na sporadické sólové vystúpenia.

Bol so presvedčený, že dokážem preraziť s alternatívnou hudbou a tiež som tomu nevenoval moc úsilia, takže som sa samozrejme popálil, priznáva Štěpán. Potom prišla ponuka na miesto gitaristu v kapele Emmy Drobnej, v ktorej nakoniec vydržal dva roky. Po celý čas pokukával po hudobníkoch, z ktorých by zostavil vlastnú skupinu. Podarilo sa a vznikla zostava vystupujúca pod názvom URBN.

Candy je prvý oficiálny počin Štěpána Urbana a URBN. Aj napriek britskému prístupu a anglickému názvu je skladba naspievaná v češtine. Singel predstavuje zároveň s klipom, ktorý je mierne kontroverzný. Ukazuje totiž lásku dvoch žien v pomerne chúlostivých scénách.

Nepovedal by som, že klip je vyložene erotický, skôr sme chceli ukázať lásku v tej najčerstvejšej podobe, prvé zamilovanie a intímne spoznávanie sa s tým spojené. Avšak nie všetko môže byť také, ako by sme chceli, takže ku konfliktu, či odmietnutiu musí dôjsť, dodáva dvadsaťjedenročný študent umelecko-manažérskej školy, ktorý sa hudbe aktívne venuje desať rokov.