Sting vydal excelentný album My Songs

Stingov nový album My Songs uzrel svetlo sveta. Novinku naživo predstaví na svojom rovnomennom turné, ktoré odštartoval 28. mája v Paríži. Na Slovensko zavíta v posledný júnový deň.

Britská spevácka hviezda Sting v týchto dňoch pomyselne uzatvára jednu hudobnú etapu a otvára ďalšiu. Posledný rok v rámci vydania spoločného albumu s reggae ikonou Shaggym precestoval svet. Fanúšikom po celom svete naživo ponúkli piesne zo spoločného albumu  44/876.

Vydaním svojho nového albumu My Songs ukončil turné so Shaggym a začal koncertovať a zároveň predstavovať čerstvú novinku. Koncertná šnúra My Songs odštartovala v Paríži už 28. mája, pričom slovenským koncertom v našich končinách zaháji letné prázdniny. Bratislavský koncert je naplánovaný na 30. júna 2019 a Stingove najznámejšie hity budú znieť na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Album obsahuje modernejší zvuk skladieb, ktoré sú však verné originálom. Nahrávky oslavujú Stingovu hudobnú kariéru ako jedného z najvýznamnejších a najvplyvnejších umelcov. Od založenia skupiny The Police v roku 1977 spolu so Stewartom CopelandomAndym Summersom sa Sting stal jedným z najikonickejších svetových umelcov. Počas svojej kariéry predal 100 miliónov nosičov a získal najvyššie ocenenia. Fanúšikovia môžu očakávať, že si vypočujú Stingov vlastný svieži prístup k hitom, vrátane tých, ako sú Englishman In New York, Fields Of Gold, Shape Of My Heart, Every Breath You Take, Demolition Man, Roxanne, Message In A Bottle a veľa iných.

Album je sprevádzaný poznámkami, ktoré Sting napísal. Prezrádza v nich osobné príbehy, ktoré stoja za každou z pesničiek. Spevák tak poskytuje náhľad do toho, ako sa písali hity, ktoré ani časom nestrácajú na popularite a o svojom albume povedal: My Songs predstavuje môj život v piesňach. Niektoré z nich sú preštylizované, niektoré prešli novou finálnou úpravou, ale všetky majú nádych súčasnosti.

Sting si k vydaniu albumu  My Songs prizval tie najväčšie kapacity svetového hudobného priemyslu. Album produkovala trojica producentov známa spoluprácami s obrovskými hviezdami. Martin Kierszenbaum (Sting, Lady Gaga, Robyn), Dave Audé (Bruno Mars, Selena Gomez) a Jerry Fuentes (The Last Bandoleros). Album zmixoval Robert Orton (Lana Del Rey, Mumford & Sons) a zvukové zázemie poskytol Tony Lake (Sting, Shaggy).

Album vychádza na CD nosičoch, ale aj vinylových  platniach. Deluxe verzia bude obsahuje navyše aj live nahrávky piesní Synchronicity II, Next To You, Spirits In The Material World a Fragile.