Stoj je už siedmy apel kapely Peter Bič Project z albumu Labyrint

Z albumu Labyrint kapely Peter Bič Project vychádza ďalší, v poradí už siedmy singel, s názvom Stoj. Aj toto číslo potvrdzuje výnimočnosť nahrávky, z ktorej predchádzajúcich šesť singlov dosiahlo na najvyššie priečky hranosti slovenských skladieb v rádiách a rovnako sa tešili veľkej popularite u poslucháčov, čomu nasvedčoval aj záujem o jarné turné skupiny. Nakoniec je všetko inak.

Pieseň Stoj sme zložili spoločne s Viki na album Labyrint, bol to náš prvý spoločný duet, ktorý sme aj spolu zložili. Vlado Krausz k nej napísal text a veľmi vystihol myšlienku a pocit, ktorý sme do toho dali. Klip ku nej sme nahrávali v Prahe s momentálne asi najvyhľadávanejším režisérom Jakubom Mahdalom a myslím si, že jemu sa tiež podarilo vystihnúť náladu piesne, charakterizuje skladbu Peter Bič.

Som veľmi rada, že Peter začal spievať. Vždy sa mi páčila farba jeho hlasu, aj to, ako naše hlasy znejú spolu. Na poslednom albume Labyrint tak máme niekoľko duetov, z ktorých mám veľkú radosť. Prvým z nich bola pieseň Stoj, ktorú sme zložili spoločne s Petrom, Vlado Krausz nám k nej napísal krásny text. Bol to presne ten prípad, kedy sme mu o piesni nič nepovedali a on presne vystihol ten pocit, ktorý sme z nej mali my. Od fanúšikov dostávame množstvo krásnych reakcií a veľmi sa teším, že im môžeme predstaviť videoklip, ktorý nám k pesničke Stoj natočil Jakub Mahdal so svojim tímom. Krásne v nej zachytil atmosféru tejto piesne a myslím, že sa to celé pekne spojilo, hudba s textom aj s videoklipom, pridáva sa nadšenie speváčka Viktória.

Singel aj videoklip mali vyjsť ako predzvesť jarného turné Peter Bič Project. Vzhľadom na aktuálne udalosti sa turné posúva na jeseň. Z jarného turné, sa teda stáva jesenné, pričom koncerty sa odohrajú v týchto termínoch: Trnava (9. september), Bratislava (10. september), Zvolen (1. október), Trenčín (2. október), Martin (3. október) a Košice (7. október).