Stormzy čoskoro vydá nový album

Platňa Heavy Is The Head vyjde už 13. decembra 2019 a bude na nej aj spoločná skladba s Edom Sheeranom. Okrem neho sa na albume Heavy Is The Head objavia aj ďalší hostia ako napríklad africká kométa Burna Boy, Stormzyho grime kolegovia Headie OneAitch, alebo americká speváčka H.E.R.

Britská rapová jednotka svojich priaznivcov dlho napínala. Veď singel Vossi Bop, ktorým Stormzy rozpísal novú kapitolu, vyšiel už koncom apríla. V rýchlom slede potom nasledovalo vydanie skladieb Crown, Sounds Of The Skeng a Wiley Flow, detaily týkajúce sa očakávaného albumu však rapper naďalej tajil. Napätie jeho fanúšikov narastalo úmerne ku kvalite jednotlivých nahrávok. Hviezda štýlu grime sa s Vossi Bop dočkala svojho prvého singlového čísla 1, skladba v Anglicku figuruje medzi desiatimi najúspešnejšími singlami roku 2019.

Na vrchol hitparády sa Stormzy dostal opakovane tiež ako hosť v skladbe Take Me Back To London. Jedna z najvydarenejších nahrávok zo Sheeranovho albumu  No. 6 Collaborations Project kraľovala päť týždňov ostrovným singlom, zároveň sa okolo nej rozvírila debata na sociálnych sieťach medzi reprezentantmi undergroundovej grime scény,  ktorí v spolupráci videli pokus Eda Sheerana parazitovať na popularite tohto žánru. Stormzy sa ryšavého speváka v diskusii zastal.