Stratiť seba samého

Anika Iris, mladá 17 ročná speváčka, prichádza so svojím šiestym singlom, ku ktorému si napísala hudbu i text. Emotívna novinka s názvom If You Only Knew sa nesie v stredne rýchlom tempe, je výrazne podporená klavírnou linkou, ktorú zaranžovala skladateľka Ľubica Čekovská.

V piesni cítiť bolesť strateného priateľstva a túžbu po návrate k tomu, čo raz bolo. Je to pripomienka o tom, ako sa ľudia menia a ako niekedy môžeme strácať samých seba v dôsledku týchto zmien. Musíme sa vyrovnať s realitou, že nie vždy sa veci môžu vrátiť do pôvodnej podoby a nie vždy sme my tí vinní, ktorí dokážu situáciu napraviť alebo ju zmeniť, v krátkosti opisuje skladbu Anika Iris.

Text piesne sa pohráva s témou nečakaných zvratov osudu, ktoré v danom období zažívala, avšak práve vďaka ním došlo k najväčšiemu rozkvetu jej osobnosti. Producentom skladby je čoraz viac vyhľadávaný Tom Löbb (spolupracuje s Ewou Farnou, Adonxsom, Parou).

Pesnička je jeden z prípadov, kedy ma hudba zachránila pred utápaním sa vo vlastných myšlienkach a pomohla mi vyjadriť všetko čo cítim a zažívam. Mimoriadne mi prirástla k srdcu a verím, že sa v nej nájdu ľudia, ktorí niečo podobné zažili, alebo zažívajú, dodáva speváčka.

Richard Gužák / Agentúra Runner