Štvrťstoročie Škwor

Unikátne a hojne navštevované akustické turné skupiny Škwor sa skončilo len pred pár dňami, no populárna česká rocková mašina napriek tomu nespí na vavrínoch. Naopak, legendárna kapela, ktorá tento rok oslávi úctyhodných a veľmi úspešných 25 rokov na scéne, si ako darček pre seba i svojich fanúšikov naplánovala hneď dve veľkolepé koncertné oslavy v pražskom O2 Universum. Škwor tam zahrá 6. a 7. októbra 2023 a okrem narodeninovej šou tu zároveň prvýkrát predstaví pripravovaný nový radový album.

Rok 2023 sa ponesie v znamení osláv 25. výročia založenia skupiny Škwor! Naplánovali sme preto 2 špeciálne koncerty 6. a 7. októbra 2023 v pražskom O2 universum, v ktorom sme doposiaľ nikdy nehrali. Je to priestor výnimočný nielen svojou akustikou, ale predovšetkým zaisťuje maximálne pohodlie pre divákov, aby sme si mohli túto jedinečnú šou spoločne čo najlepšie užiť. Za tých skvelých 25 rokov vďačíme totiž hlavne im. Iba vďaka tomu, že chodíte na koncerty, kupujete naše albumy a počúvate nás, môžeme robiť muziku už štvrťstoročie. Či už ste s nami od začiatku, alebo ste sa o nás dozvedeli len nedávno, ste srdečne vítaní na tejto oslave. Prípravy sú už v plnom prúde a my sa neskutočne tešíme, uvádza k oslavám 25 rokov a pripravovanému dvojkoncertu kapela, ktorá patrí právom medzi stálice českej rockovej scény.

Svoj výnimočný status, ktorý dokazuje i neustále rastúca fanúšikovská základňa, Škwor priebežne potvrdzuje novými nahrávkami, úspešnými videoklipmi a výpravnými live shows. Tie má vo zvyku so svojím početným tímom vylaďovať do najmenších detailov, od svetiel a zvuku cez pyro efekty až po design pódia a pôsobivé dekorácie. To, samozrejme platí aj v prípade narodeninových koncertov v O2 Universum, počas ktorých kapela zúročí i skúsenosti zo svojich predchádzajúcich veľkých sólových koncertov v pražskej Lucerne, Incheba Arene, O2 arene či Fóre Karlín.

V tejto chvíli je ešte príliš skoro prezrádzať detaily toho, čo všetko si pre našich fanúšikov na koncertoch v O2 Universum chystáme. Môžeme ale rozhodne sľúbiť, že pôjde o pre nás i pre nich veľmi výnimočný zážitok, ktorý v ničom nezaostane za svetovou produkciou v rámci žánru, dodáva trochu tajomne 4-členná partia, ktorá túto jeseň potešila svojich priaznivcov okrem akustického turné tiež LP reedíciou albumového debutu Vyhlašuju boj.