Korn vydali novinku The Nothing

Pred pár dňami vyšiel dlho očakávaný trinásty album americkej nu-metalovej skupiny Korn. Zvlášť temnú novinku The Nothing výrazne ovplyvnila minuloročná smrť frontmanovej manželky. Spevák Jonathan Davis sa s tragickou udalosťou vyrovnával priamo v štúdiu a zaznamenával svoje emócie, kde sa prelínajú hnev a smútok. Piesne znovu ponúkajú brutálne kričiace momenty, ale aj melodické refrény. Svoj priestor dostáva aj aranžmán osemdesiatych rokov, ako to bolo pri posledných albumoch.

Ako píšu na webe elitist´s source: Kornu sa znova podarilo v ich hudbe perfektne zachytiť pocity a bolesť z rôznych životných situácii, ktoré si jej členovia prežili. Z niektorých momentov v albume naskakujú človeku vyslovene zimomriavky. To je v dnešnej dobe metalu neočakávaný a vítaný jav. Ak máte radi dobrý metal s myšlienkou a príbehom, The Nothing je skvelou voľbou.

Album už stihli pochváliť aj vyhlásené svetové médiá ako Noisey, NME alebo The Fader. A aktuálny singel You’ll Never Find Me sa vyšplhal na prvú pozíciu rockového rebríčka Billboard.