Šupa nielen pre zberateľov: Pink Floyd sa vracajú do ranných čias formou výpravného boxu

Skupina Pink Floyd pripravila výpravný komplet The Early Years 1965-1972. Obsiahly súbor nahrávok zahrňujúci nevydané demosnímky, televízne vystúpenia, živé záznamy a ďalšie archívne nahrávky z uvedeného obdobia vychádza 11. novembra 2016. Fanúšikovia sa majú naozaj na čo tešiť.

Zberateľská lahôdka ponúka na 10CD, 9 Blu-ray diskoch, jedenástich DVD a piatich 7-palcových vinylových singloch predovšetkým vyše dvadsať nevydaných piesní vrátane Vegetable Man a In The Beechwoods z roku 1967. Ďalej premiešané a prerobené verzie skladieb z filmu Zabriskie Point z roku 1970, sedem hodín nezverejnených živých audio nahrávok, viac než pätnásť hodín video záznamov raritných koncertných vystúpení a rozhovorov, tri celovečerné filmy.

Ide o jedinečný pohľad na skorú tvorbu jednej z najdôležitejších hudobných skupín všetkých čias, o príležitosť počuť, ako sa menila tvár kapely od singlu Arnold Layne k dvadsaťminutovému epickému kusu Echoes.

The Early Years 1965-1972 detailným spôsobom mapuje, ako sa vyvíjala cesta Pink Floyd od stretnutia Rogera Watersa, Richarda Wrighta, Nicka Masona a Syda Barretta v londýnskej Regent Street Polytechnic cez Syda Barrettov odchod a okamih, keď sa ku skupine pripojil David Gilmour, až do obdobia pred vznikom dôležitého albumu The Dark Side Of The Moon.

 

 

Zároveň s boxom vychádza aj 2CD The Early Years – CRE/ATION obsahujúce dvadsaťsedem nahrávok. Komplet vychádza vo vydavateľstve Warner Music.