Tajný recept Roba Opatovského

Slovenský spevák a gitarista Robo Opatovský prichádza s novou letnou skladbou Tajný recept. Tretia spolupráca s textárom Martinom Chudíkom je optimisticky naladená. Videoklip, v ktorom sa objavuje aj Robova dcéra Hanka, sa nakrúcal na česko-slovenskej hranici pri Sudoměřiciach a práce na ňom komplikovali komáre.

S Martinom Chudíkom som už spolupracovali pri skladbách Modlím sa hudbou a Bez teba. V týchto dňoch som mu poslal demo verziu letnej skladby, či by mi vedel napísať ľahký, pozitívny text, povedal spevák a dodal: Tak ako vie Martin vystihnúť náročnejšie témy, tak aj pri tejto veselej sa trafil presne do čierneho. To sa odrazilo aj pri samotnom nahrávaní, kedy ja som mal jasnú predstavu o tom, ako to má znieť, aké melódie chcem použiť a nakoniec sme ju s gitatistom Romanom Mečiarom a trúbkarom – akordeonistom Ondrom Jurášim nahrali za poldňa.

Lokalita pri jazere pri Sudomericiach na nakrúcanie videoklipu prilákala aj neželaný komparz, ktorý potrápil najmä účinkujúcich. Veľmi obetavo k svojej úlohe v klipe pristúpila najmä Robova dcéra Hanka, ktorá bola pripravená na nakrúcanie a tesne pred záberom ju uštipol komár na čelo. Pozrel som sa na ňu a hovorím, že má veľkú boľačku na čele, prečo niečo nepovedala a ona odvetila, že už bolo všetko pripravené a ona to chcela zvládnuť, dodal spevák.