Tam sme, ukazuje Lukáš Adamec

O pozornosť vo vodách slovenskej hudobnej scény sa opäť hlási spevák Lukáš Adamec, a to s novou skladbou Tam sme, prostredníctvom ktorej ponúka ochutnávku pripravovaného albumu. Spevák ho plánuje vydať v lete tohto roku.

Pieseň vznikla minulý rok, nápad a hudobnú linku priniesol Viktor (Špak, pozn. red.) aj s pár ďalšími skladbami, ktoré budú fanúšikovia môcť počuť na novom albume už v blízkej budúcnosti. Mne sa už dlhšie vynáral text, ktorý začína slovom pamätáš. Stačilo domyslieť tému a zrodila sa Tam sme, priblížil spevák vznik novej pesničky.

Lukáš Adamec zmenil zvuk svojej produkcie, napriek tomu, že so svojimi predošlými nosičmi žal veľké úspechy. Čo ho k tomu teda viedlo? Najskôr asi zvedavosť a túžba niekam sa posunúť. Sound zodpovedá aktuálnej dobe a trendom a ja som nechcel ostať na jednom mieste. Myslím si, že to bolo výborne rozhodnutie. Pieseň a aj ďalšie, ktoré sú nachystané, sa mi veľmi páčia, ozrejmil spevák posun v kariére.

Skladbou a textom som chcel zvýrazniť vzácnosť vzťahu. Dôležitosť poznania milovanej osoby a silu tohto puta a lásky, ktorou sa milenci, partneri, manželia pretĺkajú nástrahami času. Je oslavou lásky a partnerstva, v ktorom existuje porozumenie a absolútne poznanie toho druhého. Je taktiež otáčaním sa a obzeraním, čo všetko sa už prekonalo a ako sa nevinne a bez vedomia toho, čo bude, čo partnerov čaká, začínalo, vysvetľuje spevák.