Tancovať môže každý

Spevák a multiinštrumentalista Matej Smutný zverejnil po roku od vydania debutového albumu Aura nový singel Dance Dance, ktorého hlavným motívom je tanec, ako je to už z názvu jasné. Pieseň má hitové ambície a vysoko návykový refrén, ktorý sa vám veľmi rýchlo vryje do pamäti.

Pod tancom môžeme rozumieť úplne každý pohyb živých tvorov vo vesmíre a práve to je to, čo nás fascinovalo pri tvorbe tejto skladby. Každý jeden z nás tancovať nielenže môže, ale aj tancuje, iba o tom väčšinou nevie,  hovorí spevák k novej piesni. Po mohutných produkciách, ktorými je Matejova doterajšia tvorba známa, zvolil tentokrát cestu minimalizmu a okrem toho využíva viac živých nástrojov ako elektroniky.

Hudobník momentálne ukončil spoluprácu na tvorbe hudobno-dramatického diela vo Veľkej Británii, ktoré malo premiéru v júni. V súčasnosti pracuje na ďalších singloch a netají sa tým, že niektoré z nich by mohli zaznieť aj v slovenskom jazyku. Okrem toho koncertuje doma aj v zahraničí (Taliansko, Švajčiarsko či Poľsko).