Tata Bojs už dnes odohrajú interaktívny koncert, do ktorého zapoja aj divákov

Tata Bojs dnes prichádzajú s unikátnym koncertným konceptom OnLive, ktorý ponúkne živý prenos s interaktívnymi prvkami. Fanúšikom tak vynahradí zrušený tradičný a už dlhšie úplne vypredaný benefičný koncert v pražskom Divadle v Celetné, výťažok z ktorého bude venovaný Nadačnému fondu Šestý smysl. Priaznivci kapely z pražskej Hanspaulky si môžu virtuálny koncert, ktorý sa uskutoční rovnako ako pôvodne plánované vystúpenie, teda dnes, 13. mája od 20. hodiny, užiť bez ohľadu na to, či mali či nemali na pôvodný koncert zakúpené vstupenky.

Vďaka súčasnej situácii sa neustále rušia už dohodnuté koncerty na jar i leto. A tiež nám prichádzajú z rôznych strán ponuky na streamované hranie ako je to teraz celkom v kurze. Nielen táto skutočnosť, ale i množstvo odkazov od fanúšikov na sociálnych sieťach nás priviedlo k tomu, skúsiť to po svojom. Pokúsime sa vziať divákov aspoň virtuálne do atmosféry nášho tradičného benefičného koncertu v Divadle v Celetné, vysvetľuje frontman Tata Bojs Milan Cais. Vymysleli sme taký formát, ktorý sa bude čo najvernejšie podobať reálnemu koncertu a umožní s divákmi nadviazať kontakt a vziať ich čo najviac do hry, aby sme i my mali pocit živého koncertu, dodáva.

Vieme, že sa pokúšame tak trochu o nemožné – vytvoriť online rovnakú atmosféru ako na živej akcii, vysvetľuje režisér Petr Hanousek základný princíp onlive prenosu. Ten je založený na kombinácii niekoľkých immerzívnych technológií, kedy bude mať divák – na rozdiel od bežných streamov – možnosť interaktivity v priestore divadla i v komunikácii so samotnou kapelou.

Vstup do online priestoru, kde sa odohrá koncert, bude umožnený všetkým fanúšikom kapely. Diváci budú mať v rámci prenosu možnosť vstúpiť do vysielania virtuálne cez veľkú LED stenu umiestnenú na pódiu za kapelou a niekoľkých menších obrazoviek rozmiestnených na sedačkách v sále. Kapela ich teda uvidí a bude možné spoločne interagovať, napríklad tak, že si ich umelci pomyselne zavolajú na pódium a prehodia spoločne pár slov, približuje interaktívne streamovanie spolumajiteľ Brainz Studios Robin Pultera.

Podobne ako v predošlých rokoch bude celý výťažok z pôvodne predaných vstupeniek a príspevkov zaslaných počas koncertu darovaný Nadačnému fondu Šestý smysl, ktorý pomáha najmä rodinám s hendikepovanými deťmi, deťom z detských domovov, v pestúnskych rodinách alebo organizáciám, ktoré sa starajú o postihnutých. To všetko s dlhodobou podporou frontmana Milana Caisa, ktorý je čestným členom správnej rady fondu. Tento rok je pomoc určená pre Základní školu speciální – Rooseveltova z Prahy 6, pri čom vybrané prostriedky budú venované na 10-mesačnú hipoterapiu žiakov školy (ide o liečebné pôsobenie koňa na jedinca, kedy kôň môže ponúknuť pohyb, emócie a blízky kontakt s cieľom pozitívneho ovplyvňovania psychosomatickej stránky. Hipoterapia posilňuje pohybovú koordináciu, sociálne schopnosti, zmierňuje stres a agresivitu a navodzuje celkové upokojenie, pozn. autora).