Táto je iná ako ostatné

Skupina Hex predstavuje svoju letnú pesničku Iná ako ostatné, ktorú jej názov vystihuje naozaj doslova. Iná je už len tým, že vznikla v spolupráci s vokálnym triom Serenaders’Sisters. Táto zaujímavá kombinácia v spojení s vtipným textom a veselou hudbou prináša poslucháčom pohodovú atmosféru na počúvanie do každého počasia.

Dievčatá sú nesmierne sympatické a bola naozaj radosť s nimi spolupracovať. Ľahkosť, profesionalita a úsmevy, takto by sa dali charakterizovať, opisuje spoluprácu Tomáš YXO Dohňanský.

Podľa slov kapely nahrávka vznikala postupne a prvá verzia bola v dosť tvrdom až punkovom štýle. Neskôr sa však rozhodli, na Šarkanov impulz, skladbu zjemniť, pridať jazzové akordy, banjo a vokály a finálna verzia bola na svete.

Skladba v sebe nesie imaginárny nekonečný príbeh zjavenia sa mladého dievčaťa z odkiaľsi vo veľkom meste, ktorá objavuje svet. Aj veľmi dospelým mužom sa z tej neuchopiteľnej chémie jej mladosti podlamujú kolená, veď je predsa iná ako všetky ostatné, vysvetľuje spevák Peter Šarkan Novák.

Skupina Hex si tento rok stihla prevziať už dve prestížne ocenenia na Slovensku aj v Čechách. Okrem ocenenia Krištáľové krídlo v kategórii populárna hudba získala aj Cenu Anděl za slovenský album v Českej republike.

Andrea Sulovská / All About Music