Nová interaktívna kniha pre deti

Monika Kováčocy je autorkou jedinečnej knihy, ktorá vznikla v spolupráci s jej 6-ročným synom Christopherom, v priebehu 8 mesiacov. Ponúka ju ako sprievodcu pre všetky deti na ich veľkej ceste zo škôlky do školy.

Bola som posadnutá myšlienkou vytvoriť pre deti niečo iné. Premýšľala som ako vysvetliť deťom, že netreba zachraňovať dažďové pralesy, veď ak začneme všetci sami u seba, nebude predsa potrebné pomáhať korytnačkám na Kostarike, prezrádza autorka podstatu a zámer výnimočného diela.

Kniha je navrhnutá, tak aby upútala detskú zvedavosť. Jej jedinečnosť a odlišnosť sú v tom, že ponúka možnosť neustálych obmien pri riešení úloh a zároveň učí deti ako zaobchádzať s planétou a ako pristupovať k životnému prostrediu tak, aby malých čitateľov nenudila, čím deti neustále motivuje. Aktivity v knihe sú spracované na dvadsiatich vode odolných stranách, z ktorých 16 strán je magnetických a zároveň zmývateľných. Deťom tak ponúka množstvo zábavy so 75 magnetkami a čarovnou fixkou.

Vďaka tvrdej väzbe si deti knihu môžu zobrať kamkoľvek so sebou. Cesta im ubehne rýchlejšie a aj sa všeličo naučia. Som presvedčená, že deti z nej budú natoľko nadšené, že sa stane ich výnimočným spoločníkom, uzatvára autorka rozprávanie o benefitoch knihy.

Anna Olvecká