Táto kolaborácia sa pýtala roky

Toto muselo zafungovať! Je až neuveriteľné, ako dlho trvalo, kým sa spojili dohromady dva výnimočné košické hlasy a dve výnimočné kapely. Igor TimkoNo NameRasťo KopinaNocadeň prichádzajú s novinkou V pôvodnom znení, a podľa redakcie Kukni na to! je to jeden z tých šafranových slovenských songov, ktoré bavia od začiatku do konca. Textársky rukopis Igora Timka je v texte piesne absolútne hmatateľný, je však neuveriteľné, že Rasťo Kopina hosťuje iba ako spevák. Autor hudby, Dušan Timko, totiž presne vystihol špecifický a jedinečný zvuk kapely Nocadeň a napísal hudbu, ktorá dokonale sedí obom interpretom. Táto kolaborácia sa naozaj pýtala roky a podľa predpokladu dopadla excelentne!

Novinka V pôvodnom znení pochádza z rovnomenného pripravovaného albumu kapely No Name. IgorRasťo sú bývalými spolužiakmi z košického štátneho konzervatória, ktorí dokonca sedeli v jednej lavici. Ide o historicky prvú umeleckú spoluprácu týchto dvoch kapiel, ktorá je prísľubom spoločných koncertov.

Nocadeň sú autorsky  a poeticky výnimoční. Z novej piesne mám pocit, že sa navzájom ťaháme do iných svetov a iných poetík. Rasťo je vnímavý a citlivý človek, poznáme sa od našich študentských čias. Mali sme 15 rokov a študovali sme na hudobno-dramatickom odbore na štátnom Konzervatóriu v Košiciach. Myslím si, že naša spolupráca nebola otázkou prečo, ale kedy, vyznal sa Igor Timko.

S Igorom nás spája dlhoročné priateľstvo od strednej školy. Po mojom návrate na konzervatórium sme dokonca sedávali v jednej lavici. A pamätám si aj to, ako mi Igor púšťal ich prvé demonahrávky. Naše osudy sú celkom poprepájané, takže spoločná pesnička je iba logickým vyústením. Obaja sme vedeli, čo môžeme od seba, po toľkých rokoch, čakať, ale aj tak mám pocit, že sme sa navzájom dokázali, aj trocha prekvapiť, doplnil k vydarenej spolupráci Rasťo Kopina.

Nový album, ktorému dala aktuálna novinka dokonca celý názov, vydajú No Name už v septembri, po neuveriteľných ôsmich rokoch od poslednej radovej nahrávky. Fanúšikovia sa dokonca môžu tešiť na špeciálne turné s Nocadeň.