Team opäť prichytený pri živote

Prichytený pri živote je druhý album legendárnej slovenskej rockovej skupiny Team z roku 1989. Tento album nadviazal na mimoriadne úspešný debut skupiny, vďaka čomu sa skupina zaradila medzi absolútnu špičku, vypredávala športové haly, dosahovala stotisícové predaje a trikrát zvíťazila vo federálnej verzii ankety Zlatý slávik.

Na albume sa Team predstavuje vo svojej najlepšej autorsko-interpretačnej zostave vrátane speváka Pavla Haberu, textárov Daniela HevieraPetra Uličného a producenta i spoluautora hudby Júliusa Kinčeka. Album zdobia hity ako Prievan v peňaženke či Lietam v tom tiež, ale aj mnohé ďalšie silné piesne, ktoré dodnes patria ku kmeňovému repertoáru skupiny. V týchto dňoch vychádza reedícia albumu na vinylovej platniCD nosiči.

Druhý album musí potvrdiť úspech prvého, ináč je dlhodobá kariéra interpreta ohrozená. Skupina Team toto nepísané pravidlo šoubiznisu svojím albumom Prichytený pri živote naplnila vrchovato a zaradila sa vďaka nemu ku stáliciam československej modernej populárnej hudby, čo vyvrcholilo trojnásobným víťazstvom v ankete Zlatý slávik na prelome 90. rokov minulého storočia, spomína Július Kinček, spoluautor a producent albumu.

Debutová nahrávka skupiny Team s hitmi Nároční, či Reklama na ticho vyšla v remastrovanej vinylovej verzii ped pár rokmi a už vtedy sa fanúšikovia dožadovali vinylového vydania albumu Prichytení pri živote. V týchto dňoch si môžu obe nahrávky skompletizovať.