Terapia Xindla X

Ondřej Ládek, spevák, pesničkár a skladateľ (známejší ako Xindl X), vydal v októbri minulého roka album Terapie, ktorý sa dočkal skvelých ohlasov nielen od fanúšikov, ale aj od hudobných kritikov. Teraz vydáva originálny videoklip k rovnomennej pesničke.

Minuloročný album tentokrát nebol o spoločenskom dianí, ako boli fanúšikovia zvyknutí, ale viac o jeho vnútornom prežívaní. Výnimkou nie je ani titulná pieseň. Pieseň je o tom, že každý vie najlepšie, ako má žiť svoj život. Každý vie najlepšie, ako má urobiť v podstate čokoľvek a nebojí sa vám to povedať. A o tom, že aj napriek týmto radám býva dosť ťažké zostať sám sebou, približuje význam textu Xindl X.

Fanúšikovia môžu vo videoklipe vidieť Xindlovo alter ego, ktoré poznajú z obalu nového albumu. Je to panáčik, ktorý má miesto hlavy jedno veľké vnímavé oko a žije vo svete ľudí, ktorí majú miesto hlavy len jedny veľké ukecané ústa. Je to o jednom dni pána Očka a jeho každodennom boji s Povídalkami okolo neho. Taká ľahká autobiografická reportáž zo sveta introvertných ľudí, hovorí spevák.