The Minority majú fatálny problém

Ráno, zvoní budík, ďalší hektický deň v kolotoči povinností. Presne na túto situáciu reflektuje  nový singel kapely The Minority s príznačným názvom Fatálny problém, ktorý svojou náladou a prejavom prezentuje nespútaný a priamočiary kalifornský punk-rock typický pre túto bratislavskú formáciu.

Pieseň svojou naliehavosťou a agresivitou odkazuje na uponáhľaný stereotyp pracovného týždňa a frontman kapely Peter Jarábek k tomu dodáva: Nepríjemné sú hlavne tie pondelkové rána, keď je celý pracovný týždeň pred vami a piatok sa zdá byť tak strašne ďaleko. Nie je potom vždy jednoduché sa prebojovať až k vytúženému víkendu. Na druhej strane je treba celý text brať trocha s nadhľadom a vnímať ho ako také vyjadrenie pocitov, ktoré sa nám vynárajú v hlave úplne v tom prvom momente ako nám ráno zazvoní budík.

Pre ešte lepšie vyjadrenie významu skladby sa rozhodla kapela spraviť lyric video, ktoré popri dynamicky sa zobrazujúcom texte skladby zobrazuje tie typické scény a situácie, ktoré zažívame každý pracovný deň od rána až do večera a neskorej noci.