The Paper Dragon

Mladá, energická kapela The Paper Dragon, pochádzajúca z východného Slovenska, vydala svoj druhý singel od začiatku svojho pôsobenia. Po debute tak štvorica muzikantov prostredníctvom lyrics videa k piesni Time Is Of The Essence ponúka ochutnávku pripravovaného albumu.

O pozornosť vo vodách Slovenskej hudobnej scény sa hlási štvorica nadaných muzikantov, ktorí spoločne pôsobia v kapele The Paper Dragon. Líder zoskupenia Tibor Dragon však vo svete slovenskej hudby nie je žiadnym nováčikom. V niekoľkých projektoch pôsobil ako gitarista, v Papierovom drakovi sa okrem gitary zhostil aj úlohy speváka. Dlhé roky som pôsobil ako gitarista v rôznych hudobných zoskupeniach so zameraním na jazz, funk, pop. Popri tom so však stále komponoval vlastné skladby, ktorých základom je akustická gitara a spev. Čím dlhšie som piesne hral sám a čím viac som ich zložil, rástla vo mne potreba a túžba zdieľať ich s druhými ľuďmi, prezradil zakladateľ zoskupenia zrod novej kapely. Zároveň som si uvedomil, že pre získanie finálnej podoby skladieb, tak ako som ich počul vo vnútri, potrebujem nájsť ľudí, spoluhudobníkov, ktorí ich tam posunú. Tak som začal aktívne hľadať a oslovovať ľudí. A tak v dnešnej podobe je súčasťou The Paper Dragon skupinka úžasných ľudí, bez ktorých by to jednoducho nefungovalo a som vďačný za všetky hudobné aj nehudobné chvíle s nimi, doplnil nadaný muzikant.

Time Is Of The Essence vznikla približne pred rokom tak, ako všetky ostatné skladby, ktoré mladí hudobníci chystajú pre svoj debutový album, a to doma u lídra kapely, len s gitarou. Následne som ju priniesol k ostatným členom a oni urobili to, čo stále pri novej piesni – zdokonalili ju a dali jej finálnu podobu, priblížil gitarista a spevák. Nie len hudba, ale aj text vznikol spoločnými silami všetkých členov. Je v anglickom jazyku a momentálne je aj poznávacím znamením The Paper Dragon. Všetky naše skladby sú v angličtine. Je pre mňa prirodzenejšia z hľadiska melódií a celkového feelingu, keďže je to najmä zahraničná tvorba, ktorá ma inšpiruje. Zatiaľ neplánujeme žiadne slovenské piesne, no snažím sa nikdy nehovoriť nikdy, vysvetľuje Tibor voľbu anglického jazyka.