Tolstoys vystúpi na festivale Glastonbury

Skupine Tolstoys na čele s pôvabnou frontmankou Elou Tolstovou sa plnia svetové hudobné sny. Kapela sa presťahovala zo Slovenska do Berlína, kde nahrala svoj tretí radový album No Limit To Love. Zároveň s ním vyrazila na turné po štyroch európskych štátoch a už čoskoro vystúpi v plnej paráde na legendárnom festivale Glastonbury, ktorý koncom júna navštívi približne 200 000 ľudí. 

Tolstoys sú prvou slovenskou skupinou, ktorá na legendárnom festivale vystúpi so svojim vlastným autorským programom. Doposiaľ sa to žiadnemu inému tuzemskému interpretovi nepodarilo. Na Glastonbury zahrajú piesne z nového albumu No Limit To Love a zároveň predstavia aj úplne čerstvú hudbu, s ktorou už túto zimu začnú nový proces nahrávania v ich novootvorenom berlínskom štúdiu Sundown Studios.

Pricestovať v dodávke až z Berlína a prežiť medzi 200 000 ľuďmi bude určite veľká výzva, ktorej sa však nevieme dočkať. Práve naše nedávne, takmer mesačné slovensko-česko-švajčiarsko-nemecké turné nám pripomenulo ako veľmi nás živé hranie napĺňa. Náš nový album a k nemu pripravená koncertná show srší priateľstvom, radosťou a láskou. Myslím, že šíriť tieto hodnoty, je momentálne doma aj vo svete veľmi potrebné, prezradila Ela Tolstova.

Na prelome júna a júla absolvujú Tolstoys svoje prvé turné po Anglicku. Okrem Glastonbury vystúpia aj v Londýne, BrightoneBristole.

Show No Limit To Love, ktorú budeme hrať v Anglicku, mali možnosť slovenský, český a nemecký diváci vidieť počas nášho jarného turné a tiež ju predstavíme na rôznych domácich letných festivaloch. Hráme na nej to najlepšie z nášho nového albumu a hráme aj mnoho nových, ešte nevydaných piesní. Koncert vždy pripravujeme ako zážitok, výlet s nami a snažíme sa ho spraviť čo najzapamätateľnejší, snažíme sa úplne otvoriť a dostať k ľuďom čo najbližšie. Aj preto je každý koncert úplne iný, veľmi to závisí od toho, ako spolu s ľuďmi na seba reagujeme. V Británii budeme hrať prvýkrát a sme veľmi zvedaví, aké nové zážitky si tam s miestnym publikom vytvoríme, teší sa skupina Tolstoys.

Marek Kučera