Iconito má pevné korene

Kapela Iconito v spolupráci s Folklórnym súborom Zemplín predstavuje prvý zo série klipov k projektu Korene. Skladba Kosí Jano reprezentuje myjavský región a v podaní týchto mladých ľudí dostala nový moderný šmrnc. Hudobne ju pre ucho súčasníka upravil líder kapely Kristián Dufinec.

Pieseň Kosí Jano reprezentuje región Myjavy. Inšpiráciou pre všetky skladby na albume Korene okrem titulnej piesne sú pôvodné ľudové skladby, ktoré však upravujeme do formy a podoby populárnych piesní. Dorábame im refrény, meníme texty, harmónie, častokrát rytmiku i modifikujeme melódie. Ľudová tvorba je v tomto prípade inšpiráciou a z časti je ľud aj autorom piesní z tohto projektu. Pieseň Kosí Jano som dotváral a harmonizoval ja. Celý hudobný refrén je v tomto prípade dotvorený a vymyslený. Orchestrálny aranžmán mal na starosti Radoslav Gajdoš, odchovanec a upravovateľ z Folklórneho súboru Zemplín, vysvetľuje líder Iconita Kristián Dufinec.

Po tejto novinke budú nasledovať ďalšie, ktoré podobne predstavia ešte 5 typických slovenských regiónov: Podpoľanie, Horehronie, Kysuce, Zemplín a goralské poľsko-slovenské pomedzie.