TopFest zažije Zemětřesení

Festival TopFest zverejňuje ďalšie mená účinkujúcich. V Novom Meste nad Váhom zahrajú 28. a 29. júna bláznivá východolondýnska kapela Great Malarkey, populárny Desmod, slovenskí punkrockeri From Our Hands či spevák Lukáš Adamec. Jediné vystúpenie na Slovensku predvedie na TopFeste skvelá zostava hudobníkov v projekte Zemětřesení. Zišli sa v ňom legendárni muzikanti Aleš Brichta, Vlasta Henych, Štěpán Smetáček a Miloš Dodo Doležal, ktorí zahrajú hity legendárneho českého speváka Jiřího Schelingera. Na festivale dokonca plánujú podpisovú akciu pre fanúšikov.

V roku 1993 sme po hlasovaní fanúšikov založili tento projekt a dotiahli sme do konca nedokončený album Jiřího Schelingera Zemětřesení. Podľa tohto názvu sme pomenovali aj náš projekt. Album bol v roku 1993 veľmi úspešný a veľmi úspešný je aj jeho remastrovaná podoba s bonusmi, ktorý sme pripravili v roku 2018 po 25. rokoch, vysvetľuje Jozef Bruha, manažér projektu.

V roku 1993 sa hudobníci vydali s projektom na turné, ktoré dopadlo nad očakávania dobre. Preto si to po 25-tich rokoch zopakovali.

Na jeseň 2018 sme sa fanúšikom pripomenuli po 25-tich rokoch. Koncerty boli natoľko úspešné, že sme sa rozhodli odohrať nejaké aj v tomto roku. Medzi ne patrí aj naše vystúpenie na TopFeste. Je to na Slovensku prestížna akcia a zhodli sme sa, že by sme nemali chýbať. Ďakujeme za pozvanie, teší sa bubeník Štěpán Smetáček.

Zostava Brychta, Doležal, Henych a Smetáček vystúpi na TopFeste po prvýkrát, hudobníci sa na festival veľmi tešia. Okrem toho Zemětřesení žiadny ďalší koncert na Slovensku neplánuje.

Nehrali sme spolu 25 rokov. Fanúšikovia sa môžu tešiť na všetky známe songy z albumu Zemětřesení, ktoré tvoria hlavnú os vystúpenia. Skladby Jiřího Schelingera sú skvelo napísané, Jirka mal veľkú základňu fanúšikov, veríme preto, že ich potešíme. Možno si so sebou privezieme aj nejakého hosťa. Na TopFeste plánujeme stretnutie s fanúšikmi, zoberieme so sebou CD, LP, tričká a radi ich aj podpíšeme, prezradil basgitarista Vlasta Henych.

Na 16. ročníku festivalu vystúpi aj legendárny rocker Slash spoločne so spevákom Mylesom Kennedym a sprievodnou skupinou The Conspirators, kapely Dezz Nuts, Great Malarkey, Horkýže Slíže, Desmod, From Our Hands, Doctor P.P. či The Circus Brothers, Lukáš Adamec, Funny Faces, Ramchat a ďalší.