Tublatanka a Citron štartujú slovenskú časť turné

Maťo Ďurinda si zaspieva s českým spevákom Láďom Křížkom a speváčkou Tajnou. Na jednom pódiu sa stretnú počas turné legendárnych kapiel Tublatanka a Citron s názvom Súboj rebelov. Za sebou majú 11 vypredaných koncertov po Českej republike a teraz predvedú rockový nášup slovenským fanúšikom.

V Českej republike malo turné veľmi dobrý ohlas fanúšikov oboch skupín. Ľudia sa tešili tomuto spojeniu legendárnych skupín, ktoré v 80-tych rokoch minulého storočia spolu začínali na mnohých koncertoch po Československu. Bolo cítiť, že sa ľudia úprimne tešia a turné iskrilo dobrou atmosférou. Dva mesiace dopredu bolo vypredaných osem z 11-tich koncertov turné Súboj rebelov, prezradil Martin Ďurinda, líder kapely Tublatanka.

Rockeri spolu na Slovensku odohrajú 10 koncertov v športových halách a pre fanúšikov chystajú veľkú pódiovú a vizuálnu show.

Nad pódiom bude veľká LED obrazovka. Celú šou odštartuje klip Silní a nezlomní, ktorý vtiahne do nálady koncertu a je spoločným duetom Tublatanky a Citronu. Počas koncertu sa na obrazovke objavia viaceré videá a raritné fotografie z dlhoročnej existencie oboch skupín. A pri piesni Spomienka na Ďura Černého si pripomenieme nášho bývalého bubeníka špeciálnym videoklipom, teší sa Maťo Ďurinda.

Maťo Ďurinda si počas turné na pódiu zaspieva s lídrom Citronu Láďom Křížkom aj s českou speváčkou Tanjou.

S Tanjou sa stretneme vo finále koncertu v piesni Silní a nezlomní. Špeciálne pre jej spevácky part je urobená ďalšia sloha textu v ženskom rode, keďže je táto pieseň na štúdiovej nahrávke pôvodne naspievaná ako mužský duet Maťa Ďurindu a Láďu Křížka. Pieseň je o bývalom spoločnom štáte, v ktorom sme sa narodili a prežili v ňom  veľkú a peknú časť života. Je o priateľstve medzi oboma štátmi a ľuďmi žijúcimi v oboch krajinách. Skladba Silní a nezlomní má v koncertnej verzii skoro osem minút a vtedy je nás na pódiu 14 muzikantov, ktorí musia byť dobre zohraní a ozvučení. Všetci sa tešíme na slovenských fanúšikov, koncerty turné Súboj rebelov ich potešia a nesklamú, pozýva na turné Maťo Ďurinda.

Súboj rebelov Tour 2018
05.10. KOŠICE, Multi Hala
06.10. BARDEJOV, Športová hala
07.10. PREŠOV, PKO Čierny orol
12.10. POPRAD, Aréna  Poprad
13.10. MICHALOVCE, Športová hala
19.10. NITRA, Športová hala Klokočina
20.10. BANSKÁ BYSTRICA , Športová hala Štiavničky
26.10. MARTIN, Športová hala Podháj
27.10. TRENČÍN, Mestská športová hala
02.11. BRATISLAVA Hant Aréna