Masaryk má 14 nominácií na Českého leva

Karel Roden vo filme Masaryk

Nový film režiséra Júliusa Ševčíka Masaryk, venovaný jednému životnému obdobiu diplomata a politika Jana Masaryka zbiera jeden úspech za druhým. Po uvedení v hlavnom programe Medzinárodného filmového festivalu v Berlíne, získal film aktuálne až 14 nominácií na prestížne ocenenie Český lev.

Česko-slovenský film Masaryk sa ešte ani nedostal na plátna kín a už sa teší prvým významným úspechom. Z Prahy prišla pred pár dňami výborná správa. Už 4. marca 2017 sa uskutoční 24. ročník galaprogramu odovzdávania cien Českej filmovej a televíznej akadémie Český lev. O počte nominácií pre jednotlivé filmy je už rozhodnuté. Českí akademici rozhodli o 14tich nomináciách pre koprodukčný česko-slovenský film Masaryk. Film tak dostal nominácie vo všetkých kategóriách okrem jedinej – a tou je nominácia za hlavnú ženskú rolu, keďže do tejto kategórie tvorcovia nikoho neprihlásili. Masaryk si tak tento rok vyslúžil najviac nominácií zo všetkých filmov.

Som veľmi rád, že Akadémia nominovala všetkých spolutvorcov filmu Masaryk, ktorých prácu a plné nasadenie si nesmierne vážim. Trochu ma mrzí, že sme nedotiahli aj tú poslednú voľnú nomináciu za hlavný ženský výkon. Nabudúce sa so ženami polepším,“ hovorí režisér filmu Július Ševčík na margo historického úspechu. Tvorcovia s napätím očakávajú, ako budú hlasovať za Masaryka akademici v Slovenskej filmovej a televíznej akadémii v rámci nominácií na domáce ocenenie Slnko v sieti.

Film sa objaví v slovenských kinách 23. marca 2017 v distribúcii spoločnosti Garfield Film.