Tublatanka pláva riekou života

Tublatanka valcuje Slovensko výročným turné. Legendárna kapela na ňom predstavuje nový album Uprostred chaosu, ktorý prináša 15 originálnych piesní. Na turné nakrútili aj nový klip k piesni Rieka života, ktorý zachytáva atmosféru na koncerte v Topoľčanoch.

Tešíme sa, že fanúšikovia reagujú veľmi spontánne, uvoľnene a spievajú s nami celý koncert. Poznajú aj dve úplne nové pesničky, ktoré hráme z nového albumu Uprostred chaosu. Pieseň Dobrí priatelia, podľa ktorej je nazvané turné, sa stala rýchlo obľúbenou a publikum si ju s nami na každom koncerte zaspieva. Často mám na koncertoch pocit, že máme najlepších fanúšikov na Slovensku, konštatuje líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Úplne novú baladu v repertoári skupiny Tublatanka zložil basový gitarista Juraj Topor a text k piesni napísala manželka speváka skupiny, Mirka Ďurindová. Pieseň je o láske, ktorá prúdi v nás ako rieka potrebná pre život človeka.

Klip vznikol v kultúrnom dome v Topoľčanoch. Kameramanom aj režisérom bol Jozef Žitňanský, ktorý už v minulosti spolupracoval na našich videoklipoch. Na pódiu aj medzi publikom rozostavil množstvo kamier a z natočeného koncertu v réžii zostrihal veľmi sugestívny videoklip tak, aby sa hodil k nálade piesne. Vo videoklipe sú použité autentické zábery fanúšikov Tublatanky, ktorí na koncert prišli zo všetkých kútov Slovenska i Českej republiky, prezradil autor hudby a basgitarista Tublatanky Juraj Topor.

Aktuálne turné skupiny sa blíži do finále. Tublatanka sa teší na bratislavský koncert (25. mája) a na dva posledné koncerty v Trnave (2. júna) a v Martine (3. júna).