Tublatanka prichádza s Duchom Vianoc

Skupina Tublatanka prichádza v adventnom čase s novou vianočnou pesničkou. Pre fanúšikov pripravila pozitívnu skladbu s mierovým posolstvom Duch Vianoc má inú tvár. Tublatanka ju nahrala v zostave Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser v posledný novembrový týždeň v štúdiu Lavagance, kde bude rocková legenda nakrúcať aj nový album.

Keď sme boli deti, všetci sme Vianoce trávili doma pri stromčeku. Ale dnes už veľa ľudí na Vianoce cestuje k moru do exotiky. Deda Mráza sme už dávno vymenili za Santa Clausa a už v novembri sa všetky výklady ligocú vianočnou výzdobou. Deti v mestách a dedinách sa už nehrajú na Vianoce na snehu, lebo sneh je dnes len na horách. A domy si často obmotáme vianočnými svetlami na umocnenie vianočnej atmosféry a svietia ako Las Vegas. Presne tak to spievame aj v pesničke, objasňuje líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

V skladbe použila Tublatanka motív z obľúbeného filmu Perinbaba režiséra Juraja Jakubiska. Tento nádherný film už zľudovel, počas Vianoc ho vysielajú naše televízie. Hudobný feeling v skladbe plynule prechádza do citlivej časti, ktorá textovo vypovedá o tom, že ľudia by si mali v tejto nepokojnej dobe okrem darčekov želať aj mier. Vianoce, nech už majú akúkoľvek tvár, posolstvo mieru vo svete je dnes veľmi dôležité…, vyznal sa Maťo Ďurinda.

Osobne si na Vianoce želám predovšetkým mier na celom svete. Aby netrpeli deti ani nikto vo vojnou zmietaných krajinách ako sú Sýria, Irak, Ukrajina a mnohé štáty v Afrike a ďalšie oblasti. Tiež si želám, aby sa mierovo riešila napätá situácia so Severnou Kóreou. Súčasné vojny ma zarmucujú a znepokojujú a preto som požiadal manželku Mirku, aby mi napísala vianočný text s pointou mierového posolstva k piesni Duch Vianoc má inú tvár, uzatvára Martin Ďurinda.