Zem už nebude zničená

Vynikajúca speváčka a autorka Kateřina Marie Tichá, interpretka nádherného hitu Zničená zem, vydala na jeseň minulého roka debutový album Sami. Ten bol prijatý s nadšením nielen odbornou verejnosťou ale predovšetkým samotnými poslucháčmi. Teraz čerstvá držiteľka ceny Anděl v kategórii Objav roka oznámila ďalšiu zásadnú novinku vo svojej umeleckej kariére. Potvrdila spoluprácu s legendárnou frýdecko-místeckou kapelou Bandjeez, ktorá dlhodobo sprevádzala nedávno predčasne zosnulého Davida Stypku aj na jeho poslednom albume Dýchej.

Je to pre mňa veľká česť. Každý hudobník sníva o podpore tak výnimočných hudobníkov ako sú Bandjeez. Poznáme sa spolu päť rokov, ale až teraz prišlo spoločné jamovanie, stretnutia a hranie v skúšobni. Potvrdilo sa to, čo sme všetci vedeli. Pohybujeme sa aj ako ľudia, aj ako muzikanti na jednej lodi. Keď mi chlapci ponúkli spoluprácu, bolo to pre mňa vo svetle udalostí posledného polroka úplne jasné rozhodnutie, popisuje radosť Kateřina Marie Tichá.

Kapela sa okrem svojich samostatných koncertov predstaví ako špeciálny hosť na ôsmych letných koncertoch skupiny Kryštof.