Unikátny Olympic Trilogy Box

Skupina Olympic patrí už šesť dekád na absolútny vrchol českej hudobnej scény a stále sa teší z veľkých (nielen) koncertných úspechov. Najnovšie si legendárne zoskupenie pripravilo pre svojich fanúšikov špeciálnu vinylovú troj-reedíciu, ku ktorej odohrá i turné s názvom Trilogy Tour 2024.

Výnimočnú reedíciu tvoria albumy Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř, ktoré sú známe vďaka svojej nezameniteľnej kombinácii rockpopového zvuku s brilantnou hudbou Petra Jandu a výbornými textami Zdeňka Rytířa. Ikonické albumy, ktoré patrili v 70. a 80. rokoch k vrcholom československej hudobnej scény, vychádzajú v 3LP reedícii so špeciálnym bonusovým CD.

Spomínané bonusové CD prináša variantné a koncertné nahrávky spojené s trilógiou Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Okrem toho tu nájdeme tiež špeciálne hudobné prekvapenie – znovunahranú a zaranžovanú skladbu Kartotéka 2024. Nahrali sme ju, pretože tá pesnička je naozaj pekná. Je taká súčasná. Je to vlastne trochu reflexia na umelú inteligenciu a bude perfektne zapadať do celého nášho projektu, ktorý sa volá Trilogie. Ten projekt bude pre diváka pastvou pre oči. Ja tam budem s Milanom Broumom preliezať stenu, za nami sa budú nafukovať balóny, príde i obrovský robot a vôbec to bude veľmi zaujímavé, prezrádza Petr Janda.

Na špeciálnej reedícii sa zásadne podieľal spolupracovník skupiny Olympic Oldřich Zámostný, ktorý okrem iného starostlivo reštauroval pôvodný zvuk nahrávok. Nové vydanie prináša tri rôznofarebné transparentné vinyly a rozsiahly 24-stránkový booklet v rozmere LP, obsahujúci dôležité informácie, doposiaľ nevidené fotografie a historické dokumenty. Limitovaná a číslovaná 3LP reedícia vychádza v náklade iba 1000 kusov.

Kúzlo týchto troch zásadných albumov môžu poslucháči oceniť i naživo. Olympic totiž chystá 35 jedinečných koncertov po celej Českej a Slovenskej republike. Názov Trilogy Tour 2024 napovedá, že pôjde o veľkolepú šou plnú vizuálnych efektov, projekcií, a hlavne toho najlepšieho z kultových albumov.

Vydavateľstvo Supraphon