Ursinyho Bez počasia vyšlo na vinyle

V diskografia Deža Ursinyho šiesty štúdiový album Bez počasia vyšiel v roku 1984. Na tomto albume obnovil svoju sprievodnú skupinu Provizorium, pričom jej jadro tvorili členovia skupiny Prognóza Vladimír Kassay (basová gitara) a Ľubo Stankovský (bicie a perkusie), ktorých doplnili na klávesových nástrojoch Miroslav Veselý a na elektrických husliach Richard Kroczek.

Zvuk nahrávky tak získal modernejší elektro-syntetický nádych. Poetika sa však nezmenila, stále je to ten neopakovateľný autorský rukopis dvojice Ursiny – Štrpka, ktorý je umocnený originálnym speváckym prejavom Deža. Album tvorí pevnú súčasť Ursinyho diskografie a prináša všetko, čím je tento interpret jedinečný. V týchto dňoch vychádza jeho reedícia nielen na CD, ale aj na vinylovej platni.

Bez počasia je môj najobľúbenejší album dvojice Ursiny – Štrpka. Nie preto, že by bol ich najlepší, ale bol to ich prvý album, ktorý si precítil až do hĺbky a stal sa bránou k ďalším Dežovým veciam. Milujem ho pre jeho čistý kryštalický zvuk, pre Ursinyho úsporné ale silné pesničkárstvo a Štrpkove texty, cez ktoré doslova tečie život. Bez počasia je malý veľký album, vyjadril sa  novinár a hudobník Peter Bálik.