Úspešní spoločne i sólovo

Obľúbená formácia 4 Tenori má za sebou mimoriadne úspešný rok. Získala Platinovú platňu Supraphonu za debutový album, dvakrát po sebe zaplnila pražské Fórum Karlín, v rámci vypredaného turné po Česku i Slovensku oslávila už svoj 100. koncert, podporila nadačný fond Be Charity a vydala druhý album, ktorý práve v týchto dňoch (podľa pravidiel IFPI-ČR) dosiahol štatút Zlatej platne.

Tú si čoraz populárnejšia štvorica prevzala vo vysielaní českého Rádia Impuls, ktoré zároveň 4 Tenorov pozvalo na svoj tradičný hudobný koncertný maratón najväčších hviezd českej a slovenskej populárnej hudby Český mejdan s Impulsem, ktorého 7. ročník sa uskutoční 21. októbra 2023 v pražskej O2 aréne.

Aj tohtoročný diár 4 Tenorov je už takmer úplne plný. Väčšina jarných a letných koncertov je vypredaná a záujem o ich vystúpenia prichádza i zo zahraničia. V januári zahájili sľubnú spoluprácu s Filharmóniou Bohuslava Martinů, v lete ich čaká špeciálne Hradozámecké turné po českých a slovenských mestách:
20.06. Piešťany
21.06. Trnava
22.06. Šamorín
29.08. Nitra

Prijali tiež pozvanie do šou Královny popu i na festivaly Sedmihorské léto, Festival Jaroslava Svěceného v Klášterci nad Ohří, Plaňanyfest a v septembri otvoria Hudobný festival v Kroměříži. Už teraz je takmer vypredaný ich vianočný koncert, ktorý sa uskutoční 15. decembra 2023 v pražskej Lucerne.

Naším cieľom je rozdávať radosť a verím, že sa nám to darí. 4 Tenorom dávam termíny už na roky 2024 a 2025, kedy ich čakajú nielen ďalšie koncerty s Filharmóniou Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Leoša Svárovského, ale tiež prvé vystúpenie v Nemecku, uviedol producent zoskupenia Janis Sidovský.

Marian VojtkoPavel VítekMichal Bragagnolo a Jan Kříž tvoria úspešnú vokálnu formáciu už šesť rokov. Popri spoločnom projekte 4 Tenori sa im naďalej darí i v sólových kariérach. Jan Kříž sa momentálne pripravuje na februárovú premiéru legendárneho muzikálu Zpívání v dešti v Divadle Hybernia, Pavel Vítek sa v Divadle Lucie Bílé od apríla objaví v slávnej hudobnej komédii Slaměný klobouk, Michala Bragagnola čaká titulná úloha v muzikáli Leonarda Bernsteina Candide, ktorý v júni uvedie Divadlo J. K. Tyla v Plzni a Marian Vojtko pripravuje na október svoj narodeninový koncert Gala 50 v O2 Universum, kam si okrem svojich kolegov zo 4 Tenorov pozval celú plejádu ďalších hviezdnych hostí.