Hádka v priamom prenose

Populárny spevák Lukáš Adamec, zverejnil video k skladbe Veď vieš, ktorú naspieval so speváčkou Luciou Gibarti. Nový videoklip pomyselne uzatvára etapu jeho posledného štúdiového albumu …na lepšie časy…, a pri tej príležitosti prezrádza čo bude v jeho kariére nasledovať.

Chcel som pôvodne urobiť song o hádke, pieseň spievanú hádkou, následne to zjemniť udobrením. Ono je to tak, ľudia sa hádajú, naťahujú, provokujú. Najmä tí, čo sú spolu dlho. Dôležité je, že to končí láskou a vášňou. Pre mňa sú takéto ups and downs dynamikou vzťahu s nehasnúcim podtónom lásky, ktorý to drží pokope, približuje spevák význam piesne.

Pôvodne som chcel mať v klipe iba deti, ktoré sa hašteria a behajú po dome, záhrade, naháňajú sa. Je to detský prejav, že sa ľúbia. Potom mi došlo, že v klipe jednoducho musíme byť aj ja a Lucka Gibarti. Nakoniec to do rúk zobral Miško Nemtuda a vzišiel z toho síce fiktívny, zato krásny príbeh. Deti zobrazujú nás v minulosti. Ich príbeh je jasný. Spoločné leto, spoločné spomienky a začiatok lásky, ktorá vytrvala roky. V klipe sa prelíname medzi minulosťou a súčasnosťou. Ako sme ako deti zakopali poklad, ako sme trávili leto, ako sme sa zamilovali. A po rokoch sme stále tu, sme stále spolu, stále zamilovaní, s krásnymi spomienkami, aj keď už máme čo to za sebou. Na ničom nezáleží, jedine na nás, láska, vyzdvihuje muzikant text piesne.

To, že Lukáš Adamec so svojimi dlhoročnými spolupracovníkmi zarezáva v štúdiu, avizoval hneď v úvode. Ale aj to, že hudobník už čoskoro ponúkne niečo iné, ako sú fanúšikovia u neho zvyknutí. Aktuálne doťahujeme finálnu verziu vianočnej pesničky, ktorá bude znieť rádiovým éterom už tieto Vianoce. Bude to moja prvotina tohto žánru. Robíme však tiež na nových songoch s úplne novým zvukom. Verím, že sa bude fanúšikom páčiť. Veľmi sa teším, keď to ľudom budem môcť prezentovať, dodáva s nadšením Lukáš Adamec.