Už to vybuchlo! Vyšiel Evolve, tretí album Imagine Dragons

Multiplatinoví držitelia ceny Grammy – Imagine Dragons – vydali dnes svoj tretí album Evolve, o ktorom sa hovorí ako o jednej z najočakávanejších hudobných udalostí tohto roka.  Autori desiatok úspešných singlov a dvoch skvelých albumov majú latku nastavenú naozaj vysoko.

Kapela Imagine Dragons vznikla v roku 2009 v zložení Dan Reynolds (spev), Wayne Sermon (gitara), Ben M Kee (basová gitara) a Daniel Platzman (bicie). Zlomovým sa však pre skupinu stal rok 2012, kedy EP Continued Silence, ktoré obsahovalo 2x platinový singel It´s Time. V tom istom roku vyšiel aj ich debutový album Night Visions a štvorica z Las Vegas tak odštartovala hviezdnu kariéru z  2. miesta v rebríčku Billboard Top 200 Albums. Celosvetovo sa z debutu, ktorý priniesol tiež hity ako Radioactive, či Demons, predalo vyše 5 miliónov kusov.

V roku 2015 kapela predstavila svoj druhý album Smoke + Mirrors, ktorý sa okamžite dostal na prvú priečku v Billboard Top 200. Okrem dvoch úspešných albumov má však kapela na konte aj po technickej i umeleckej stránke dokonalý živák, ktorý rekapituloval ich mimoriadne úspešné turné práve k albumu Smoke + Mirrors, s ktorým sa v januári 2016 zastavili aj v Bratislave.

Prvou ochutnávkou z tretieho štúdiového albumu sa začiatkom roka stal aktuálne už hitový singel Believer, ktorý bol tiež vybraný do reklamnej kampane k jednej z nových hier spoločnosti Nintendo. Fanúšikov okamžite dostal pozitívnou energiou, ktorá z neho priam srší. Minulý rok bol pre mňa skutočne najpozitívnejší za celý môj život. Táto pieseň vysvetľuje moje uvedomenie si, že emocionálna bolesť, ktorej som čelil niekoľko posledných rokov, mi skutočne pomohla postúpiť do zdravšieho duševného priestoru. Aj keď vám osud práve nepraje, pomáha, keď človek verí sám v seba, dodal na adresu hitu Believer spevák Dan Reynolds. Believer bol dlhých 6 týždňov po sebe č. 1 na Alternative Radio a prekonal tak trinásťročný rekord v počte odohraní vo svojom formáte. Z trónu tak zosadil Linkin Park so skladbou Faint z roku 2003. Time nazval Believer ďalšou perfektnou hymnou, Entertainment Weekly zas ocenil ohromný refrén a diabolskú basu. Billboard charakterizoval singel ako hymnu, ktorá z váhajúcich optimistov učiní oddaných veriacich.

Koncom apríla kapela vypustila do sveta ďalší singel z albumu Evolve, a to pieseň Thunder, ktorej úspech podporila jedným z najlepších videoklipov poslednej dekády, a ktorej sa veľmi dobre darí aj v slovenských rádiách. Thunder je jasným dôkazom, že napriek obrovskému úspechu kapela nestráca chuť na sebe pracovať a nebojí sa zariskovať zvukom, ktorý by od Imagine Dragons málokto očakával. A ako sa ukázalo, riskovať sa oplatilo. Hoci sa v piesni chlapci odklonili od rockových koreňov, skvelý beat, syntetizátory a auto-tune sú v tomto prípade použité natoľko šikovne, že kapela nestratila ani kúsok zo svojej originality. Práve naopak.

Okrem už spomínaných hitov Believer a Thunder na novom albume nájdeme ďalších 9 piesní, vrátane už zverejnených Whatever It Takes a presne pred týždňom nový album po prvý raz avizujúcu Walking The Wire.

Album Evolve vychádza na CD v štandardnej, ako aj deluxe verzii, ktorá bude mať krásny obal a rozsiahlejší booklet. Koncom leta sa fanúšikovia môžu tešiť aj na priehľadný vinyl. No ešte predtým môžu hviezdnu štvoricu z Las Vegas vidieť naživo v rámci niekoľkých festivalov aj v okolí Slovenska. Konkrétne už o týždeň, v sobotu 1. júla kapela uzavrie festival Volt v Šoproni u susedov v Maďarsku a svojim polnočným koncertom (štart o 23:45 hod.) zas uzavrie prvý deň českého festivalu Colours Of Ostrava, na ktorom s novým koncertným programom vystúpia v stredu 19. júla. Na obe vystúpenia sú ešte k dispozícii posledné lístky.

Nový album Evolve americkej kapely Imagine Dragons, z ktorého nám postupne servírujú jeden hit za druhým, vychádza dnes.